yaşam kalitemizi nasıl artırıyoruz?

selamlar,

bayaa malak gibi sığır gibi yaşıyorum. ufak tefek düzenlemelerle yaşam kalitemi bi tık olsun artırmak isterim. şunu yap bunu yapma derseniz iyi olur. var mı bana verilecek tavsiyeniz?

spor yapmıyorum. ama yakın zamanda işe bisikletle gidip geleceğim. yeter sanırım.

yatak mesela. parayı basıp kaliteli yatakta yatacağım artık.

meyva çok yiyorum artık. bu iyi bişey.

eskiden hiç sakız almazdım. artık cebimde sürekli sakız oluyor mesela.

böyle hayatla ilgili herhangi bir şey olabilir tavsiyeniz.

içki ve sigara içiyorum ne yazık ki. bu 2si hakkında düşünüyorum zaten.

bugün şirkette bi eleman gördüm mesela, adam sürekli içinde limon dilimleri olan su şişesiyle geziyor. günlük suyunu bu şekilde içiyor. bi tür detoks olsa gerek. çok hoşuma gitti. ben de yapıcam.

teşekkür ettim.

sağlıklı beslenme başlığı altında yaptığın her şey yaşam kaliteni arttırıyor aslında. sadece yemek olarak değil hayatındaki neredeyse her şeye yansıyor bu da zaten.

  • veritaslibertas  (06.04.17 22:05:23)
o kadar çok meyve yeme zararlı

  • limoncello  (06.04.17 22:05:27)
işe bisikletle gidip gelmen başlangıç aşamasında yeterli bence, zamanla ek bir spor düşünürsün.

sigarayı bırak, elektronik sigaraya geç, zamanla onu da bırak. içkiyi de abartma, arada iç.

bunlara ek olarak düzenli olarak masaj ve spaya gidebilirsin. konser, tiyatro, sinema gibi kültürel aktivitelerle modunu ve yaşam kaliteni yükseltebilirsin.
  • fragile lady  (06.04.17 22:06:02)
-Düzenli uyku
-Düzenli spor
- Günlük 2.5-3 L su içmeek
-Şekeri bırakmak
-İşlenmiş ve hazır gıdalardan uzak duramaya çalışmak
-Sigarayı bırakmak
-Alkol ara sırada abartmadan
-Yeni şeyler öğrenmek. Her an.
-Kültür ve sanat etkinliklerini takip etmek
-Sosyalleşmeyi ihmal etmemek
-Ucuz diye kalitesiz şeyler kullanmaktansa, biraz para biriktirip pahalı da olsa kaliteli olan şeyleri almak
-Fırsat oldukça yeni yerler görmek
  • qazaqwsx  (06.04.17 22:08:35 ~ 22:09:14)
Sakız konusu bana kötü geliyor hoş değil bana göre ciğnemek
Su tüketmek çok önemli
Ve omega-3 tüketin balık yiyin yani haftada 3 kez. Konserve balıkları tüketmeyin ama omega-3 oranı düşük.
Meditasyon yapın günde 15 dk bile yeter
  • powerpufgirl  (06.04.17 22:20:02)
Sakiz iyi bir sey degil ayrica kabizlik yaparmis hava yuttugunuz icinmis oyle duymustum.
Limonlu su da limon kabuklu olarak geceden bekletirseniz suyu alkali hale getiriyormus bu da cok faydaliymis. Ayrica sabahlari elma sirkesi su karisimi icmek ve yarim saat bir sey yememek de vucudu temizlermis. Aklinizda bulunsun.

  • kassiopeia  (06.04.17 22:53:44)
Spor
Outdoor

Aslında doğa ile iç içe olmak diyebiliriz kısaca.
  • MaNOfTheYear  (06.04.17 22:58:37)
Spor, işlenmiş gıda tüketmemek, eve kapanmamak.

  • arnold schwarzeneger  (07.04.17 11:01:04)
düzenli uyku
yatmadan en az 1 saat önce bir şey yemeyi, içmeyi kesmek(su dahil)
gün içinde bol su içmek(limonlu su çok sağlıklı diye bir şey yok)
paketli gıda tüketmemek
sakız da mide için çok faydalı değil, tavsiye etmiyorum ben mide hastalıkları deneyimlerimden dolayı
şeker tüketimini kısıtlamak
yeni şeyler öğrenmek
  • kulakligin calismayan teki  (07.04.17 15:01:49)