Bana bölüm buluyoruz

Sayın romalılar, sizin fikirlerinize ihtiyacım var.
ygs 1 ve 2 den 32000 civarı bir derecem var. Mühendislik dışında ne okunur bu puana ortalama bir üniversitede. Fikirlerinizi lütfen paylaşın.

not: lys'ye gireceğim.

aga once bi hayatta ne olmak istedigine karar ver. pazardan domates alir gibi meslek mi secilir?

  • fayfim  (29.03.17 12:29:46)
aga ben pazardan domatesi aldım okeye dönüyorum. ayrıca meslek seçmiyorum. bölüm seçmek istiyorum ki arada büyük fark var.

  • nedendir bilinmez  (29.03.17 12:31:44)
ygs1 ygs 2 ile muhendislik okunmuyor zaten. onlar lys puaniyla aliyor. gerci vakıfların bazilari bazi muhendislikleri ygs ile aldığını görmüştüm tabi o var yani.

  • blue eyes white dragon  (29.03.17 12:33:59)
Lysye gireceksen diş eczacılık gelebilir belki. O sıralama ile kötü bir mühendislik de okumazsın.

  • Euxinos007  (29.03.17 12:35:35)
@Euxinos007 eczacılık fena değil aslında:)

  • nedendir bilinmez  (29.03.17 12:38:31)
bolumu meslek olsun diye degil, hobi olarak mi okuyacaksiniz? ne istedigini daha ayrintili yazarsan insanlar daha mantikli cevaplar verir. yoksa atiyorum biri dis hekimligi der digeri ziraat mühendisligi der, bir digeri gazetecilik oku der. cunku kimse sizin nelerden hoslandiginizi bilemez.

  • fayfim  (29.03.17 12:40:41 ~ 12:41:02)
eczacılık oku.

eczacılık okuyabilecekken bilgisayar mühendisi oldum. mesleğimi çok sevsem de eczacı arkadaşlarımın rahatlığını gördükçe içimde bir burukluk oluşmuyor değil.
  • 111111  (29.03.17 13:45:57)
yok eczacılık rahat yok öteki kolay diye düşünmeyin. bu kişiden kişiye değişir. işin içi başka dışı başkadır.

hiçbir işe kolay diye bakmayın. eğer 'çok mantıklı' karar vermek istiyorsanız: aileniz ve çevreniz sizi hangi alanda destekleyebilirse ona göre seçin. iyi yerlere gelmek için de uzun saatler çalışmayı göze alın.
  • idexo  (29.03.17 14:30:52)
sanat tarihi

  • 1917  (29.03.17 14:45:43)
Eczacılık kesinlikle okumayın. Artık eczane açmak için sıra mı ne varmış. Okuyan arkadaşlarım memnun değil. Mezun olunca köle gibi başkasının yanında çalışacaksınız.

Yerinizde olsam bilgisayar mühendisliği okurum. İyi bir yerden mezun olup kendinizi geliştirirseniz iyi kazanırsınız hatta şu an yurtdışında en kolay iş bulabilenler bilgisayar mühendisleri.
  • tahin pekmez yoğurt  (29.03.17 14:47:29)