Canınız sıkılınca arabayla uzun gezilere çıkıyor musunuz?

Son iki haftadır yapıyorum çok hoşuma gitti. Kastettiğim arabayla bir cafeye gideyim yarım saat gezeyim gibi değilde 250-300 km yapmak gibi. çıkıyorum yola hız sabitleyiciyi açıyorum dağı bayırı izleye izleye gidiyorum. yol üstündeki bir ilçeye girip yemek yiyip, çay içip dönüyorum. var mı böyle şeyler yapanlar yoksa benim manyaklığım mı? bir de ankara için tavsiyelerinizi de bekliyorum.

Arabam yok ama olsa yapabilirdim ben de. Manyaklık değil, niye olsun ki? Keyif alıyorsun neticede :)

  • razvan rat  (24.03.17 11:27:43)
Eskiden arkadaşlarla canımız sıkıldığında gidip bir yerlerde oturmak yerine yol yolculuğu yapardık. Akşam yol sohbeti çok güzel oluyordu, ama bir anda karar veriyorduk.

Bir keresinden sinemaya gidelim dedik, otoparkta yer bulamadık. Ankara'dan İstanbul'a gittik. Taksim, kadıköy gezdik ertesi gün geri döndük.

Bir keresinde akşam evlerimize dağılalım dediğimizde Bolu Abantta bulduk kendimizi. 1 dal sigara içip geri döndük. Aynı şekilde Eskişehir, Konya yapmışlığımız da var.

:) Tek gitmedim ama motosiklet alacağım yakında, o zaman senin dediğin gibi yapma planlarım var. Bence güzel oluyor. Motorla gezip bol bol fotoğraf çekmek istiyorum.
  • arockm  (24.03.17 11:29:13 ~ 11:29:46)
Evet :)

Ailecek yapiyoruz, hadi kofte yiyelim gidip tekirdag'a gitmisligimiz filan oluyor. Ya da random

-ayy sahile gidelim
-hangi sahil?
-birine gidelim iste, yalova sahil olsun bari ^^

Buna benzer diyaloglarla. Cok seviyorum ben:) keske bunu yapacak arkadaslarim da olsa. (Bir de araba kullanabilsem tabi :D)
  • kuehles blondes  (24.03.17 11:31:47)
@razvan rat nick iyiymiş fm oynarken bende çok severdim hey gidi :)

@denizgonen araç dizel hızı da 90-95 gibi sabitleyince baya az yakıyor. onu da önemsemiyorum artık başka yere de gitsem o kadar harcamam oluyor.

@arockm hocam benim de arkadaşlarla sırf çorba içmek için ankaradan eskişehire gitmişliğim var :) yada gece 2 de mangal yakmaya boluya felan giderdik. ama dagıldık öyle şeyler yapıcak kimse kalmadı ki :(
  • genc irisi  (24.03.17 11:34:38)
izmir'deki 90 dk uygulamasıyla gezen arkadaşlarım var bu sayede.

  • gkct  (24.03.17 11:37:41)
istanbul trafiğinden çıldırma noktasına gelmesem tekirdağa doğru süresim geliyor bazen ama sonra arabanın 12.5/100 km yaktığı aklıma gelip film açıorm kendime :F

  • eja  (24.03.17 11:47:12)
bunu özellikle yapmama gerek kalmıyor. çok sık şehirler arası seyahat yapıyorum. beni kesinlikle çok rahatlatıyor. huzur buluyorum, hatta hayata karşı idrak seviyem yükseliyor.

  • jacksor  (24.03.17 12:05:49)
Arada bir. Trafiğe girmeyeceğimi düşündüğüm zamanlarda ancak.

  • arnold schwarzeneger  (24.03.17 12:15:31)
benzin 5.5 tl +1

  • hopp  (24.03.17 12:20:49)
çok istiyorum ama hala yalnız başıma trafiğe çıakcak kadar iyi araba kullanamıyorum :/

  • nick konusunda kararsizim  (24.03.17 12:26:49)
Yapasım geliyor fakat ehliyetim yok, arabam yok, vaktim de yok. Bazen işe giderken dolmustan inmek istemiyorum. Genelde en one otururum. Keşke şimdi burada inmesem de dağ bayır gezsem şu ön koltukta diyorum. Nasıl rahatlatıcı olurdu kim bilir.

  • chihirovekohaku  (24.03.17 13:41:53)
bir an acaba ben türkiyede yaşamıyorum mu dedim. bu kadar rahat var mı yola çıkabileceğiniz gezebileceğiniz yerler? yollar öküz kaynıyor, sabitleyiciyi açıp etrafı izlemek abartı geldi biraz.

  • eindaclub  (24.03.17 13:48:27)
@eindaclub
hocam şehir içinde haklı olabilirsiniz ancak şehirler arası yollar gittiğim yerler. en az 3-4 şeritli yollar kenardan gidene kim neden bulaşsın ki. sabitliyorum 95-100 gibi bir hıza geçiyorum en sağa tıntın gidiyorum. daha bugune kadar uzun yolda öküzlük yapana da hiç denk gelmedim

  • genc irisi  (24.03.17 14:45:21)
sırf bunu yapmak için araba almak istiyorum ya. ama onun için de daha çok çalışmam lazım yani çok kararsızım o yüzden :D

  • otonomo  (24.03.17 14:48:58)
şirket arabası sanırım :))

  • kayranin kedisi  (24.03.17 14:56:59)
ben de yaparım bazen. şu aralar 250-300 km gibi mesafelere pek gitmiyoruz da 100 km bir yere gitmiştik geçen hafta. dondurma falan yedik, birkaç foto çektikten sonra döndük :)

  • burya  (24.03.17 14:58:54)
Valla bunu yapmak önceden çok saçma gelirdi. Sonra bir baktım ki Ankarada bir haftasonu biryerlerde birşeyler yiyip içmeye kalksan abartı pahalı. Artık bende aynen dediğiniz gibi yapıyorum. Ankaradan sabahtan çıkıyorum Bolu, Bursa, Beypazarı, Afyon, Eskişehir vs. Neresi denk gelirse gidiyorum, oralara özgü birşeyler yiyip içip aynı gün akşam da dönüyorum. Ama her hafta yapmıyorum bunu tabii.

  • primetime  (24.03.17 15:21:59)
iş sebebiyle sık sık uçak kullanıyorum. son 4-5 aydır ankara-istanbul-izmir arasını otomobil gidip geliyorum, bir nevi psikolog seansı gibi gelmeye başladı.
etrafımdakiler buna pek bir anlam veremiyor tabi 50 dakika da gidip gelmek varken niye araba ile saatlerce gidiyorsun gibilerinden konuşuyorlar ama şu aralar umrumda değil.

güzel bir dinlenme şekli hocam, cafelere gidip elinden telefon ile sosyal olacağına denk gelen ilçede yemek yiyip çayını iç.
  • ada meltemi  (24.03.17 15:30:34)
motosiklet ile yapıyorum dediğini

  • mirty  (24.03.17 15:49:32)
fikri motorcu arkadaşlardan çaldım zaten :)
motor yok arabayla deneyim dedim. güzel de oldu

  • genc irisi  (24.03.17 16:58:41)
yalnız değilsin. arabam olsa ben de yaparım deli gibi.
aslında bu hobinin bir ismi olmalı. acaba var da biz mi bilmiyoruz..

şu benim için efsanedir, bir tünele giriyor, tünel değil sanki yeraltı şehri:
www.youtube.com

youtu.be
  • AWD  (24.03.17 23:49:36)
benzin ucuzken yapardım :/

  • orpheus  (25.03.17 07:05:18)
arabam yok ama yürüyerek yapıyorum. böyle bir hedefin olmadan boş boş yürümek bile kafa dağıtıyor.

  • tute  (25.03.17 07:27:11)
Biz de yapıyoruz, uçak bileti almaya üşenip ankara'ya arabayla gittim, sonra senede 2 kere erkek arkadaşımla antep'e gidip geliyoruz bazen de hadi bi izmit'e gidelim köfteci yusuf'ta köfte yiyelim diyoruz, bence de çok güzel. Keşke kalabalık olsak daha eğlenceli olur tabii.

  • ekaterina  (25.03.17 10:31:50)
Çok fazla arabayla gezecek param olmuyor. Araba kapalı duruyor genelde.

  • alaimisema  (25.03.17 10:43:11)