ayakkabı sipariş ettim, 2 tane geldi

Arkadaşlar sanal çadır adlı internet sitesinden ayakkabı sipariş ettim, aynı ayakkabıdan 2 tane gönderdiler. müşteri hizmetlerini aradım, ayakkabıyı bize geri kargolayın dediler, ben de bana fazladan gönderilen ayakkabıyı kargolamak icin ayıracak bir vaktim yok, siz alın dedim, bunun üzerine müşteri hizmetlerindeki akil(!) kişi peki, öyle yapalım dedi? Fakat bir haftadır gelen giden yok, ne yapayım bilemedim.

Not: Ayakkabılar lacoste ve tanesi 200 küsür lira, 50-60 lira olsa sallamıyolar dicem de, eren holdingin online satış ortamı bu, bu kadar unprofessional nasıl davranıyorlar anlam veremiyorum.

eren holdingin 200tl'lik ayakkabıya ihtiyaci mi var bir de ordan bak.orda çalışan garibana zarar gelmediyse sorun yok bence ver ayakkabiyi bir arkadasına.

  • valkin rockefeller  (23.03.17 23:13:43)
konuyu neresinden anlıyorsun Allahaşkına?

  • balpolen  (23.03.17 23:15:39)
kargolamak için ayıracak vaktim yok nedir ya? ara kargoyu gelsin alsın

  • cekilmis gayfe  (23.03.17 23:16:20)
aramam

  • balpolen  (23.03.17 23:17:51)
ayakkabıyı senin geri yollamaman garip, eve veya işyerine kurye çağırabiliyorsun, karşı ödemeli gönderebilirsin.

  • purple rain  (23.03.17 23:18:01)
ne yap? bir şey yapma ayakkabılar dursun bi köşede madem geri vermeye bu kadar meraklısın. bir gelen olursa verirsin gelmezse ilerde birine falan verirsin. durdukça sıkıntı mı veriyor anlam veremedim.

  • sanguine mcqaer  (23.03.17 23:21:14)
Ben neden göndereyim, bu benim hatamdan veya sorumsuzlugumdan kaynaklanan bir durum degil. Bunun için kılımı kıpırdatmayı dahi düşünmüyorum.

  • balpolen  (23.03.17 23:21:40)
Musteri hizmetlerinde aramasaydin o zmn ne cins insanlar var

  • all girls dream  (23.03.17 23:24:52)
geri vermeye çok niyetlisiniz hemde kılınızı kıpırdatmak istemiyorsunuz.
kargoya verecek vakit yok duyuruya yazacak vakit var güzel çekişkiler.

cevaba gelince ; umurlarında olmaz ayakkabı sizde kalır ikisini de güle güle kullanın eskimez hem
  • Aşk Adamı  (23.03.17 23:27:30)
Yahu siz nasıl bir mantıga sahipsiniz. Arkadaşlar ayakkabı bana 2 tane geldi ben üstüme düşen sorumlulugu yerine getirip, hata yaptıklarını ve 2 ayakkabı gönderdiklerini söyledim. Bundan sonra benim yükümlülüğümde olan bir şey göremiyorum? Sorumluluk tamamen karşı tarafın, harekete geçmesi gereken onlar. Ne demek aramasaydın? İki mantık arasında uçurum var, kaç yaşınızdasınız Allahaşkına

  • balpolen  (23.03.17 23:28:12)
Beni anlayan biri çıkacak mı merak ediyorum

  • balpolen  (23.03.17 23:29:34)
2 dakika kargoyu arayacaksin cok mu zor bu aga? Ya bu kadar kil nasil olunabiliyor anlamiyorum ya.

  • baldur2  (23.03.17 23:30:36)
Ne yapayım demişsin
Cvp kargoyu ara evine veya işine gelip adresten teslim alsın olay bu kdr basit

  • all girls dream  (23.03.17 23:30:50)
yahu ne tuhaf insanlar var. kimse hata yapamaz mı balpolen kardeş? adamlar hata yapmış maalesef senin gibi birine iki çift ayakkabı yollamış. sanki kendi hiç hata yapmıyor gibi kılımı kıpırdatmam demiş valla hayret.
ya umarım bir hata yaparsın ve karşındaki bunu düzeltmek için kılını kıpırdatmaz. çok içten dua ediyorum ;)

  • cekilmis gayfe  (23.03.17 23:37:14)
bariz kıl birisin. adamlar bi hata yapmış, günde 3 kere kargonun önünden geçiyorsundur, hadi geçmiyorsun diyelim ara kargoyu ver gitsin. biri hata yapmış olabilir, bu hataya bir iyilik yapmak çok mu zor yahu. yani bu nasıl bir insana batar anlamış değilim. umsrım hayatımda sizşn gibi insanlarla karşılaşmam

  • oscar  (23.03.17 23:38:17)
sizi anlayacak kadar mesgul biri yok herhalde.

buraya yazacak kadar vaktiniz varken kargoyu arayacak vakti nasil bulamadiniz cok merak eettim.
  • allanpoe  (23.03.17 23:39:38)
Ben böyle bir hata yapsaydım, o kişinin gerekirse kapısına gider ayakkabıyı alır gelirdim, benim hatam ve üstüme düşen bu olurdu, karşı taraftan da bunu bekliyorum dolayısıyla.
Benim gibi insanlarla karşılaşmayarak siz kaybedersiniz assdhhfshdhfdf:)

  • balpolen  (23.03.17 23:42:25)
Yapman gerekeni yaptıysan ve başka bir şey yapmayı düşünmüyorsan bu duyuruyu ne diye açtın? Ne kadar şanslı ve vicdanlı bir insan olduğunu göstermek için mi?

  • harvey  (23.03.17 23:46:56)
Sizlerin de fikirlerini merak ettim

  • balpolen  (23.03.17 23:49:27)
Adamların deposu Gebze'deyse arabayla gelip alıp geri dönmeleri kaç tl tutar onu düşünmek lazım. E sonuçta koca holding deyip onların çatısı altındaki başka bir firmadan gelip almasını beklemek de profesyonelliğe aykırı olacağından mantıksız olacaktır. Bu durumda sizin göndermeniz dışındaki her seçenek adamlar için daha fazla zarar demek.

  • okumayi sevmeyen okur  (23.03.17 23:50:10)
kimse yazmamış ben yazayım.

internetten firmanın adresini öğren ardından en yakınındaki kargoya git ve elindeki fazla ayakkabıyı iadeli gönder. konu da tatlı tatlı kapansın.
  • blue eyes white dragon  (24.03.17 00:04:01)
-Kargoya ver.
+Vermem
-Kargoyu ara gelsin alsın.
+Aramam
-Hayrına birine ver
+Kılımı kıpırdatmam

Bence turşusunu kurmalısın. Başımızın gözümüzün sadakası olsun demişler.
  • Lim5  (24.03.17 00:34:04)
açılın ben anladım galiba.

müşteri hizmetlerini aradığınızda "oh çok dürüstsünüz teşekkür ederiz, ayakkabı sizde kalabilir önemli değil" cümlesi yerine "gel de bize kargola" dendiği için sinir olmuşsunuz. "ben kargolamam gelin alın" demişsiniz, firma da muhtemelen bizzat gelip almakla uğraşmayacağı için "hee hee" demiş üstünde durmamış. hala da en ufak bir "kalsın göndermeyin" iması yapmamış. yani aslında firma hem geri istiyor, hem almıyor, hem de vermiyor.

bir firmanın bizzat ürün getirip götürdüğü nerede görülmüş? bu işler kargoyla hallediliyor. gitmemek hakkınız, ama iade etmeye niyetiniz varsa kargoyu arayınca gelip alıyorlar. onu da yapmam illa gelsinler diyorsanız bekleyin. gelmiyorlarsa da onların bileceği iş. hem kılımı kıpırdatmam diyip, hem de bunu dert etmek anlamsız. kenarda bekletebilir, giyebilir veya bir ihtiyacı olana sevabına verebilirsiniz.
  • kibritsuyu  (24.03.17 00:35:06 ~ 00:36:52)
Ben başlığı niye açtığınızı kestiremedim. Kendi kendini yiyen karadelik gibisiniz

  • stiletto heel  (24.03.17 00:40:38)
efsane bir başlık olmuş, gecem şenlendi

  • sanquis  (24.03.17 01:41:34)
peki gelip kapıyı çalsalar ayakkabıyı almak için kapıyı da mı açmazsın?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.03.17 01:44:07)
ah, kapıyı tabi ki açarım, bu benim sorumluluğum:)

  • balpolen  (24.03.17 01:46:16)
o zaman haklısın gelip alsınlar işleri ne.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.03.17 01:56:14)
Diyaloglar şuna dönmüş
1.bp.blogspot.com

  • Golden Ratio  (24.03.17 01:57:47)
Benzer bir durum başıma geldi. Sipatriş ettiğim ürünün farklı ve 40 50 lira gibi daha pahalı bir paketini gönderdiler. Bu durumu arayıp anlattım. Müşteri himzetlerindeki kişi bşraz bekleyin müdüre sorucam dedi. Beni yarım saat telefonda bekletip müdürümüz arta kalan parayı göndermenizi söyledi dedi. Dedim ki o oezevenk müdürüne söyle önce lütfedip bir teşekkür etsin. Sonra kapattım. Parayı da göndermedim ürünü de. Allah için ürünün fazla olan kısmınıda kullanmadan çöpe attım. Kimsenin tapınmasını beklemiyorum ama bu tip durumda insan biraz olsun nezaket bekler. Belki arkadaşın da durumu böyledir.

  • jacksor  (24.03.17 02:39:09)
Adres ver ben geliyorum.

  • kargn  (24.03.17 02:45:25)
net haklısın. yani ben seni anladım. mesela şöyle bi durum olsa; kargoyu gönderen ekipteki adam direk seni arasa ve dese ki bu hatayı ben yaptım, geri kargolamanız dışında bi seçenek şu an yok ve kargolamazsanız benim şahsen götüme giricek işten atılcam vs. dese, bu o zaman şahsi bir durum olurdu. yani bir insan evladı senden bir iyilik istiyor. o zaman derdim ki vicdansız kargolasan eline mi yapışır derdim. ama şu an bunu yapmak zorunda değilsin.
şu yaşadığın durum o firmanın ürün teslim planlarındaki bir eksik. ve bu eksiği senin kapatman bekleniyor(!) neden? eminimki bu ilk defa başlarına gelmiyodur, ya da illaki gelecektir. bu case için bir plan belirlemelilerdi.
çok zor değil yani, olması gereken; o müşteri hizmetleri sana en yakın kargo şubesini arar, bir paket var onu alın getirin der, sen de kapını açar buyrun paket burda dersin. o kadar. adı üzerinde aq müşteri hizmetleri. ama şu an bu durumda baya baya müşteriden hizmet bekleniyor ?!??! askjdhaks :D
  • klar  (24.03.17 03:07:11 ~ 03:09:26)
Eyvallah.

  • balpolen  (24.03.17 08:37:54)