evlenecek çift mobilyayı nerden alsın?

istanbuldayız, 3 ayımız var ama yavaştan araştıralım diyoruz mobilya işini.

işte şimdi instagram'da bi sürü mobilyacı varmış, kız arkadaşım beğenip paylaşıyo benle, görüntü olarak hakkaten güzel görünüyor ama o markaların kalitesi nasıldır bilemiyoruz? ben biraz eskide kaldım istikbal, bellona falan biliyodum sadece ama kötü görünüyolar hakkaten artık.

enza, fuga, balhome, vanessa, nills, vivense, stella, bemer gibi yerler var mesela.

buralardan alan var mı? bütçemizi çok sarsmayacak, kaliteli ve estetik açıdan güzel ürünler istiyoruz. [yatak odası, koltuk takımı, yemek masası, köşe koltuk]

Enza'dan arkadaşım ve kuzenim aldı memnunlar, birisi 5 yıldır kullanıyor bi sıkıntısı yok. İstikball, bellona çok kötü oldu hakkaten tasarım açısından baya gerideler. Doğtaş'a da bakabilirsiniz benim evimde de doğtaş var ben de memnunum. Vivense'in mobilyalarında fazla işçilik yok diye duydum görerek almanız daha iyi bi de.

  • ekaterina  (23.03.17 15:40:47)
bayrampaşada çetin emeç stadının yanındaki cadde boyu mobilyacı, bi uğrayın derim

  • ruhu sarisin  (23.03.17 15:43:37)
ikeadan şaşmayın. hem oldukça şıklar, hem ucuzlar, hem müşteri hizmetleri süper.

  • kurnaz  (23.03.17 15:43:48)
ikea diyenleri görünce şaşırıyorum :)
enza,fuga iyidir butce ile alakalı daa düşük bütçe istiyorsan ider İ ÖNERİRİM.

  • jamswety  (23.03.17 15:48:47)
Enza iyi, daha once sormustum ben de burdan, hakkinda cok olumlu donus aldim ki yatasin zaten. Istikbal ve bellona dusunmeyin derim.

Turkiyede ikeayi pratik cozumler harici pek tavsiye etmem, l koltuk konusunda oldukca kotuler zaten bence.
  • kuehles blondes  (23.03.17 16:03:02)
fuga çok şık ama çok pahalı. biz tepehome'dan aldık. çok beğenerek severek aldık ama henüz kullanmadığım için kişisel yorumumu katamıyorum sağlamlık hakkında. genel olarak araştırdığıma göre kullananlar pek memnunlar. lazzoni de fena değil, çok güzel bir yatak odası vardı ama pahalı gelmişti biraz.

  • ben ne dedim  (23.03.17 16:05:50)
şunlara bakmadan evinize mobilya almayın;

classi ve loda. sitelerine bakın hak vereceksiniz
  • oscar  (23.03.17 16:06:03)
lazzoni

  • pinkpeony  (23.03.17 16:17:55)
  • yekzeq  (23.03.17 16:23:07)
biz kelebekten aldık. memnunuz. ikea'ya sakın bulaşmayın.

  • cliffburton  (23.03.17 18:33:34)
sakın ikea dan almayın.

çok kaba çok hantal, iğrenç kumaşlar, insanın derisini yüzecek kadar sertler.

bence kendi üretim yapan yerlere bakabilirsiniz.

enza güzel ama biraz pahallı gelebilir.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (23.03.17 19:54:58)
Keşke tarzınızı söyleseydiniz daha iyi yardımcı olurduk.Yukarıdakilerden farklı Alfemo olabilir .Çevremde ucuz mobilya isteyenler ider aldı bu aralar.

  • keditik  (23.03.17 22:07:17)
@keditik şu tarz istiyoruz koltuk olarak mesela(hatta direk bu olabilir)

tarz olarak nası isimlendiriyolar bilmiyorum ama öyle çok süslü, gösterişli şeyler olmayacak. sade, zarif, şık, cancanlı olmayan şeyler istiyoruz.

www.enzahome.com.tr
  • contavolta  (24.03.17 12:17:07)
polkanın mavisi cevahir enza da var. ben gördüm çok tatlı ama kumaşını sever misiniz bakın. dokunmanız lazım.

tarz olarak modern diyebiliriz bu tarza
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (24.03.17 20:46:53 ~ 20:47:14)
alfemo almayin demeye geldim. koltuk dikisleri bir senede acildi. gardrobun surgusu bozuldu bi sure sonra.

  • pide  (24.03.17 21:23:40)
daha sonra bakacak çiftlere yardımcı olması açısından yazıyorum :)

yukardakilere baktık hemen hemen hepsine. masko ve modoko'yu gezdik. modoko daha derli toplu gereksiz mağaza daha az, gezmesi bi nebzede olsa daha kolay gibi geldi.

vanessa'yı baya beğendik ama bizim bütçemizi aştı. loda ve ndesign diye 2 yer bulduk, fiyat ve tarz olarak bize en uygunları gibi geldi. muhtemelen loda'dan alacağız. bir de cck concept diye bi yer bulduk modoko'da. tarz olarak herşey tam istediğimiz gibi, ama kalitesinden emin olamadık, çok duyulmadık bi yer olduğu için. ordan da alabiliriz ama.
  • contavolta  (27.03.17 11:11:41 ~ 28.03.17 11:08:02)
Modoko'da bir gezi. Classi'ye muhakkak uğrayın.

  • SiyamkedisiZorro  (27.03.17 13:03:17)