rafadan haşlanmış yumurta+yarım avokado+(???)

3 tane perfect rafadan yumurta + yarım avokado + pul biber kombinasyonunu püre haline getiriyorum, ne eklesem de sabahları süper sporcu kahvaltısını elde etsem?

More eggs moreeeeeee!!!

  • gozu acik sevisen yahudi  (23.03.17 12:05:56)
Yağlı lor ya da daha fazla yumurta.

  • arnold schwarzeneger  (23.03.17 12:20:56)
bu haliyle doyuyorum aslında ama çok ısrar ettiniz bi tane artırayım sayıyı. güzel de bi tatlı lor yabıştırabilirim içine. x tohomu y baharatı gibi bi öneri yoksa aynen devam o zaman.

  • hasmetizm 2046  (23.03.17 12:52:03)
Kaymak da baya iyi oluyor.

  • angelus  (23.03.17 12:55:09)
Yoğurt ekleyebilirsin, chia tohumu ekleyebilirsin.

Ben süt+yulaf ezmesi+yarım muz+chia tohumu+(bazen)keçiboynuzu özü şeklinde bir karışım yapıyorum. Buna çiğ yumurta da eklenebiliyor ancak ben sevmiyorum bir de bakteri falan olabiliyormuş (ne kadar doğru bilmiyorum).

Edit: Baktım şimdi, @krem peynir'in dediği gibi, yumurtanın kabuğunda salmonella bulunabiliyormuş. www.fda.gov
Fda'nın sitesinde yumurtaları sarısı ve beyazı katılaşana kadar haşlayın, tavaya kıracaksanız cıvık kısmı kalmayana kadar pişirin, çiğ kullanacaksanız kabuğu sterilize edilmiş veya pastorize yumurta kullanın diyor.
Tabii bu biraz "fazla" önlem sanki, lıkır lıkır çiğ yumurta içen çok insan var, ama yine de riske atmamak iyidir. Bilgi olarak burada bulunsun:p
  • peggy  (23.03.17 13:07:21 ~ 13:30:00)
peggy +1 ben de bu formülden yapıyorum.

  • veritaslibertas  (23.03.17 13:15:12)
lor + seviyorsan çörek otu. hem yağı da biraz artırmış olursun çörek otuyla.

  • treamorg  (23.03.17 14:23:59)