makarnayı sütle haşlamak.

tarif bu: www.budgetbytes.com

bu siteden birçok tarif denedim, hepsi de istisnasız çok lezzetli oldu. bugün de bunu deneyeyim dedim de süt olayına şaşırdım biraz. deneyen oldu mu daha önce?

İlk başta biraz suyla pişirdikten sonra süt ilave etmişliğim var. kremalı makarnalar için.

  • funl  (22.03.17 20:54:16)
denemedim ama çok güzel görünüyor ve lezzetli olur muhtemelen. parmesan da katılıyor tarifte. alfredo sos gibi oluyor herhalde

  • veritaslibertas  (22.03.17 21:06:13)
makarna pirinç gibi değil, yani o suyu hiç içine çekmeyecek. tadı çok baskın birşeyle haşlarsan onun tadını alır (haşlanmış karides suyunda makarna pişirmek). sütte pişirmenin farkını almak pek mümkün değil.

bunun yerine su ile haşladığın makarnayı daha sonra kremayla birleştirip, kremayı iyice çektirip bol parmesan eklersen çok daha kıvamlı ve dişe gelir olur
  • try again fail again fail better  (22.03.17 21:17:16)
o zaman beşamel sos oluyor zaaten @kola :)

  • try again fail again fail better  (22.03.17 22:19:01)
yaptım bu arada, güzel oldu. iki parça da taze çili atınca baya iyi oldu.

  • philus  (22.03.17 22:37:04)
ben makarnayı haşlarken hep az suyla ve 1 çay bardağı kadar sut ilave ederek hasliyorum. hatta o suyu cektiriyorum.
çok lezzetli oluyor.

  • balik kraker  (22.03.17 22:39:45)