yırtık para

kenarından bir kısmı yırtılmış (kopma veya kaybolma yok) kağıt parayı herhangi bir banka şubesinden değiştirebilir miyim?

Ekmek fırınları, bakkallar vs. de alıyor bunun için bankaya gitmene gerek yok ki. Ha gidersen de değiştirirler.

  • primetime  (16.03.17 12:42:43)
Eksiği yoksa bantla yapıştır herkes alır.

  • isott  (16.03.17 13:22:47)
bir anımı anlatayım.

bir gün sevgilimle otelde oda ücretini ödüyoruz. ben normalde hiç yırtık para almam. çünkü birine verdiğimde sanki elden çıkarmak istiyormuşum gibi hissediyorum. neyse ben bi kısmını verdim bozuk çıkmadı sevgilim parayı çıkardı falan derken ortalık biraz karıştı. sonra adam bana beş lira para üstü verdi. bantlıydı. değiştirebilir misiniz bunu dedim. sonra o da bunu hanımefendi vermişti zaten ama değiştireyim dedi. sonra utandım. bu da böyle bir anımdır.
  • bohr atom modeli  (16.03.17 13:30:28)
bantladığım halde hiçbir yer almamıştı sonra daha iyi bantlayıp kabul ettirmiştim bir bakkala :D

Her banka almıyor. Özel bankalara değil kamu bankalarına gitmen lazım ziraat vs. gibi.
  • orta buyuklukte bir ulkenin krali  (16.03.17 13:59:01)
Geçen gün dedeme 90 lira vermişler para üstü olarak, 1 adet 50 tl, 1 adet 20 tl, 2 de 10 tl. Hepsinin uç kısmında büyük kopuk var ve parçalar eksik, 50 tl yi bankamatiğe yatırdık, kalanla da akbil dolum makinalarından kart doldurduk. Sorun plmadı.

  • june  (16.03.17 14:29:04)
bankamatiğe yatır geri çek

  • jamswety  (16.03.17 14:52:52)
ziraat bankası hemen değiştiriyor. girince güvenliğe söyle o yenisini getirir.

  • ada meltemi  (16.03.17 15:35:47)