Sanal dilencilik

Burada kişisel kullanımı için para ya da bir şeyler ısmarlanmasını isteyip durması dikkatinizi çeken kullanıcılar var mı? Yeni ya da eski olabilir, nick vermekten çekinmeyiniz.

İnsanları sömürenleri soruyorum kısacası, ihtiyacı olanlar kapsam dışı.

20 lira isteyip duran bi lavuk vardı her duyurusunu trolledim asfasdfasf artık yazmıyor ya da nick değişti.
2 lira eksik kaldı diye dilenmek ayrı kafa. simit yerim yine 2 lira istemem burada. hiç mi arkadaşın yok yahu derler adama

  • cekilmis gayfe  (15.03.17 17:21:50)
evet o 20 lira isteyen elemanı yazacaktım ben de nicki neydi ya. rajen miydi neydi öyle bişey. hatta salaklık yapıp ulan 20 lira nolcak gönderemezse de canı sağ olsun diyip göndermiştim. dolandırıcıymış. haram zıkkım olsun.

  • matilda  (15.03.17 17:22:58)
www.eksiduyuru.com

şu dikkatini çekti herhalde. arasıra benzer şeyler görüyorum. iğreti oluyorum açıkcası. mesela örnek verdiğim duyuruda ki "o zaman cebinde ki paraya göre ye ne burda duyar kasıyosun cibiliyetsiz" diyesim gelio ama susup okuduğumu unutmaya çalışıyorum.
  • hicgudu  (15.03.17 17:23:08)
"Annem babam uyuyor, onlardan isteyemem, anahtarımı bahçede düşürdüm, bana çilingir parası yollasanıza" duyurusunu hatırlayan yok mu :(

  • devilred  (15.03.17 17:27:05)
o duyuruyu ben hatırlıyorum. anne babasını uyandırmıyor, internette para istiyor mantığa bak (!). bunun dışında kimseden iki kuruş istemem aç kalırım daha iyi. ne bu ya?

  • pinkpeony  (15.03.17 17:30:50)
öğrenci bir arkadaşsa eğer ben güveniyorum. para yollamam asla ancak yemek gönderebilirim. zor bir öğrencilik geçirdim. halden anlayabiliyorum. dolandırıyorsa da kendi bileceği iş, 20 liradan bana bir şey olmaz.

  • carabelli  (15.03.17 17:31:32)
Yemek ısmarlama olayı saçma tamamen, 20 lira gönderin de 3 ekmek 2 paket makarna alıp 5 gün yaşayayım dese amenna da bir öğün için yemek istemek şımarıklık gibi. Keşke kötüye kullanılmasa bunlar, daha önce iki kişiye para gönderdim burdan. birisi çok teşekkür edip pazartesi geri yolladı, diğeri bankamatikten çekip gelip tinychatte enayi parası bu diye kafasına yapıştırmış hep birlikte gülmüşler :') ahahahah :D kim ne çıkacak bilemiyorsun işte. Nick hatırlayamadım.

  • ekaterina  (15.03.17 17:31:57)
bir de böyle bir şey var tabii...

eksisozluk.com
  • ikcı  (15.03.17 17:32:19)
Kendisini dolandırıcı addettiğim için mesajla dayanağımın ne olduğunu sordu da biri, bu duyuru ondan açıldı.

  • devilred  (15.03.17 17:33:55)
yav burda değil de geçen sene Facebook'tan birisi ekleyip abi yalvarırım bisiklet taytın varsa ver, her yerim yara oldu elini ayağını öpeyim allah senden razı olsun falan dedi diye gittim rapha core bib tayt hediye ettim. sonra bu herif benim sahibinden.com'daki jant ilanıma abi allah rızası için jantım yok bunu bana hediye sende zaten jant vardır 3000 liralık jant sana koymaz abi falan dedi (ben olduğumu bilmiyor ama) o gün anladım ki herif herkesten böyle böyle birşeyler koparıyormuş. geçen kadrosunu satmaya çalışıyordu 2500 liraya... üzüldüm ama ses etmedim, buda böyle bir anımdır. (buda'ya selam olsun)

  • Bowie  (15.03.17 17:35:04)
Çilingir duyurusunu hatirliyorum. Soz konusu kullanıcının para konusunda ciddi olmadigini dusunuyorum. Bir tür eglencesi sanirim kendisinin. O kadar yüzsüz olabilecegini sanmiyorum. Ögrenciyiz açız acındırmasını da sevmiyorum. Hepimiz ogrenci olduk kimseden yemek/para dilenmedik. Ogrenci bir sekilde karnini doyurur ve ogrencinin cogunlukla her halta parası vardir. Gercekten zor durumda olanlar da dilenmeyecek kadar onurludur. Pizza kebap yerine basit seylerle idare eder. Digerleri bu gece bedava yemek soyleyecek bi keriz buluruz mantigiyla hareket ediyor. Boyle gurursuz tipler için utaniyorum.

  • aquarium  (15.03.17 17:39:25)
Sevgili aramak yasak ama dilenmek serbest mi? Aferim modlar

  • hasmetizm 2046  (15.03.17 17:39:28)
bi ara her gün sırt çantası isteyen bi eleman duyuru açıyodu. kaza geçirmiş çantası yırtılmış vs. ilkinde insan okey diyor da bi hafta üst üste açınca öeeeh olmuştum.

2 liralık olan benim de dikkatimi çekti. 2 lira eksik yerim ama buradan isteyemem ben olsam. ama bu dolandırıcılık değil bence. gönderen olursa da bişey demem, tercih meselesi.

bi kaç ay önce. sanırım yılbaşı günüydü. biri duyuru açmıştı. parasız olduğu ile alakalı. yardım istemiyodu ama işte böyle durumum var sevgilim takmıyo, üzülüyorum vs diye. ona mesaj atmıştım yardımcı olmak için. kabul etmemişti. baya da ısrar etmiştim hatta. ilkinde kabul etse içimde şüphe olurdu ama ısrara rağmen yok dedi, onun yerine sokak hayvanlarına mama alın dedi. böyle insanlar da var burada.
  • elorelia  (15.03.17 17:40:16)
adam hem 2 lira için dileniyor bir de yüzsüz gibi nick altı entrysi gösteriyor asfasfasf ulan yüzsüz kere yüzsüzlük buna deniyor herhalde. hiç bu kadar pişkin olamadım vay anasını ya.
bu arada 20 lira dilenenin nicki rajaz'dı galiba.

  • cekilmis gayfe  (15.03.17 17:42:56)
burada insanlardan eşya dilenen bi kız vardı, birinin çocuğuna mı ne bakıyordu. yok belalısı varmış vs vs vs. noldu ona?

  • paçalı don  (15.03.17 17:50:13)
alkol problemi olan bir kullanıcı vardı, ilk başlarda bira parası gönderin tarzı duyurular açıyordu, sonra onlar garip garip şeylere evrildi alkol problemi olduğu anlaşılınca. Nicki hatırlıyorum ama dillendirmeye gerek yok, umarım iyi bir yerdedir.

  • kaymaktutmayansicaksut  (15.03.17 17:51:49 ~ 17:52:17)
Bi ara birisi vardi surekli x bankayi kullanan mesaj atabilir mi diyor. Mesaj atincada para istiyordu:d

  • England  (15.03.17 17:52:38)
ha ben bi kere köpeğine mama alamadığını söyleyen birine köpek maması almıştım hem de 2 kere ama hayvan denince bende akan sular durur zaten. geri dönüş de beklemiyordum.
ben burada harry potter kitapları arıyorum diye adresime 3 tane harry potter kitabı gönderdi. idefix'ten sipariş edip göndermiş. mamaların parasının kaç misliydi o kitaplar. ben geri istememiştim ama sağ olsun..

  • matilda  (15.03.17 17:54:35)
Acikcasi burdan kimseye para yollamam kolay kolay. 100 lira bana koymaz ama gercekten ihtiyaci olan birisine veririm daha iyi. Ayrica 2 lira muhabbetine katilmiyorum, dilencilik degil bu herkes burda birbirinden kontor istiyor onu bunu yapiyor.

  • England  (15.03.17 17:55:36)
Şu yemeksepetinden yemek isteyen dilenciye gıcık olmuştum. Ben yeri geldi gittim makarna yedim de karnımı doyurdum paşam evine paket servis istiyor. Zaten her türlü dilenciye sinir olurum bu ayrı deli etmişti beni.

Bir de geçende birisi konser biletlerinize talibim demişti bak buna okey. Geçende fazla biletim vardı mesela, öyle boşuna harcanmışlardı verirdim böyle birisine bilseydim.
  • catch the arrow  (15.03.17 17:58:58)
Bahsi geçen kullanıcının hep bir bahanesi oluyor, bu da insanları salak yerine koymak demek. Yok anası babası uyuyormuş, yok 2 lirası eksik çıkmış, yok o, yok bu. Yemek yollatmamış kendine, bu duyuru açılmasa şu an yiyor olacaktı ahah.

  • devilred  (15.03.17 18:01:37)
bunun sebebi şey...
bir çok genç artık böyle yapıyor, parayı biraya ota (cidden ot) boka gezmeye tozmaya harcayıp yemeyi içmeyi millete iteliyor. bunu yaşam tarzı olarak uygulayanlar var. Turkey gruplarına üyeyim, gençler on numara, otostopla şehir değiştirip (otostop turkey), değiştirdiği şehirde beleşe deliler gibi bira vb içip (biramı var), o geceyi o şehirde birinin evinde geçirip (couch turkey) yine kendi şehrine otostopla (otostop turkey) dönen. ve bunu her 2 günde bir tekrarlayanlar var. özellikle kadın arkadaşların dişiliklerini kullanmaları bazen kullanıcıları rahatsız ediyor olsada böyle gelmiş böyle gider gibi bir durum var. yani bu duyuru açılmasa o arkadaş bugün de yemeğini yerdi, yarın da yerdi öbürgün de yerdi...

  • Bowie  (15.03.17 18:08:53)
"Bir koca bulsa da duyuru rahatlasa" denmiş hakkımda. Bir koca bulsa da tüm masrafını ona yıksa madem.

  • devilred  (15.03.17 18:14:02)
koca bulsa da rahatlasak demesi ve nickaltı göstermesi kendi çirkefliği. bir de yemedim taam mı tribi ne ya ahaha.

  • pinkpeony  (15.03.17 18:18:49)
ifşa konusunda bana da takmıştın ama bu farklı bir durummuş okuduğum ve özelden söylenenlere göre. ama sen yine de insanlara bu kadar takılma :) eğlenmeyi bil azıcık be apla.

yine de kısmen katılıyorum ama sana.
  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (15.03.17 18:32:11)
ikcı var, bi de biri daha vardı. muhtemelen onun eski nickidir.

  • la rana  (15.03.17 18:40:05)
birilerinin dilenmesi niye rahatsız ediyor anlamak zor. sanırım kimse silahla kapınıza dayayıp para istemiyor. vermezsin olur biter. bir de işsizlikten çetele tutan tipler varmış, bunlar harbiden klinik vaka. iş güç bulun kendinize ya.

  • doxanikee  (15.03.17 19:22:29)
Yanlis hatırlamıyor isem, buradan bi kullanıcıdan canta odunc alip vermekte geciken, canta sahibi cantasini isteyince de amma uzattin tarzinda seyler geveleyip cirkinlesen ve cilingir icin para isteyen mza nickli kisi idi. Dilenciligine bir sey demiyorum ama bu duyurunun en dolandiricisi o bana göre.

  • a perfect lie  (15.03.17 21:20:49)
vay anam be neler dönmüş. duyuruyu takip etmek lazım yalan rüzgarı gibi olmuş buralar.

  • ketcapli dondurma  (15.03.17 21:32:29)
milliondollarhomepage.com'u yapan çocuk bu işin piridir benim gözümde.

özet: elemanın teki eğitim masrafımı karşılayacam diye 1 milyon tane piksel'i tanesi 1 dolardan satıyor. diyor ki sizin websitenizin reklamı benim bu dahiyane işgüzarlığımda ilelebet payidar kalacak, ben de tane tane topladığım milyon dolarımla işimi görücem diyor. sandığından çok daha kısa sürede başarılı oluyor. daha sonra binlerce taklidi türüyor, fekat her zamanki gibi, taklitler ancak aslını yaşatıyor...

şapka çıkarıyorum sana milyon dolarlık piksel çocuk!
  • otonomo  (15.03.17 21:52:24 ~ 21:55:05)
sürekli 20 lira isteyen dolandırıcı: rajaz

  • nickimin hakkini veremedim  (15.03.17 22:00:01)