[]

Yabancı arkadaşa izletmelik Türk filmi

Böyle türk kültürünü falan biraz öğretmelik, kaliteli, anlatımı ve sinematografisiyle evrensel bir film önerir misiniz? Bu arkadaşım Mustang diye bi film izlemiş türkiye hakkında. Ben izlemedim ama ekşiden yorumlara baktığım kadarıyla yanlış bi başlangıç yapmış.

Evet tavsiyeler?


 
Ahh belinda diyesim geldi


  • ordinov  (13.03.17 15:33:04) 
evrenselden kastettiğin şey yabancı dillere çevrilmiş değilse tüm filmler evrenseldir. yabancı bir dile çevrilmiş midir bilmem ama kabadayı veya babam ve oğlum olabilir. eski kültürü anlatan çok film var ama yeni yakın pek aklıma gelmedi.


  • burty  (13.03.17 15:47:18 ~ 15:47:50) 
Hemşo


  • gozu acik sevisen yahudi  (13.03.17 16:10:48) 
Şener Şen'in Milyoner filmi. Gerçekten insanımız öyle.


  • patatesli yumurta  (13.03.17 16:23:37) 
Hamam(1997)


  • kreatin  (13.03.17 16:23:40) 
türk kültürü diye bir şey var mı allah aşkına. edirne başka izmir başka yozgat, ağrı konya bambaşka. kastedilen eski 90 lara kadar olan bir şey bence. çok heterojen bir yapı artık türkiye. her gittiğin memleket farklı. bence ortak değerler üzerine kurulu bir şey arıyorsa 80 ler dizisinden başlasın türkçe bile olsa biraz izlesin sonra mucize , neredesin firuze falan seyretsin. ayrıca bulabilirsen hacivat karagöz neden öldürüldü de olur.


  • illegalstar  (13.03.17 16:47:40 ~ 16:48:14) 
bir zamanlar anadolu'da diyesim geldi benim de.


  • sedat peker in yegeni  (13.03.17 16:56:49) 
Babam ve Oğlum
Dedemin İnsanları
Organize İşler

Bence Mustang de Türk kültürü hakkında doğru bir film olmuş. Çocuk-kadın tacizinde başı çeken ülkelerden biriyiz sonuçta :(
  • chitosan  (13.03.17 17:44:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.