Sizce tutar mı?

Facebook'da bir sayfa açayım diyorum. 1. Dünya Savaşı ve Milli Mücadele sürecini gün gün 100 yıl geriden takip edeyim. Yani 13.03.2017 günü 13.03.1917'de ne olduysa aynen yazayım, o günün fotoğraflarını, gazete haberlerini falan da koyayım ekine.

Sizce tutar mı? Takip edilir mi? Yoksa boşa mı kürek çekmiş olurum?

Bir fayda beklentim yok, sadece öğrenmek isteyenlere bir kaynak olsun, Kuvva-yı Milliye tanınsın bilinsin istiyorum.

güzel fikir ama tutar mı bilme.
objektiflik için yorum vs yazarsan olmaz tabi
edit:kaynaklarıda ekle tabi.
  • basond  (13.03.17 12:27:45 ~ 12:28:03)
orijinal bir fikir. özgün şeyler her zaman tutar bence. tutma olasılığı var. sadece biraz ilgi çekici hale getirmen lazım. sıkıcılaşabilir.

  • veritaslibertas  (13.03.17 12:34:24)
twitter üzerinden de olabilir. tutabilir.

  • cedex  (13.03.17 12:38:49)
bence tutar. yorum katmadan paylaşım yaparsın. altında yapılan yorumlar senin popülerliğini zaten arttırır. hele birkaç ateşli tartışmaya denk gelmeyesin :)

  • burty  (13.03.17 12:38:58)
bence güzel fikir. lakin ciddi emek vermen lazım. ayrıca atıflı, kaynaklı olmalı bence (gazete haberleri falan demişsin o da olumlu).

  • kassiopeia  (13.03.17 12:39:38)
ben takip ederdim.

  • jimicik  (13.03.17 12:41:03)
ntv tarih çanakkale savaşı için twitter üzerinden yapmıştı bunu. saat saat veriyordu hatta ama tutmadı pek. sonra ntv tarih de yalan oldu gitti zaten.

dediğin gibi fotoğraflı, olabildiği kadar videolu/gifli, o günün gazeteleri, genelkurmayın (ya da tsk?) o tarihli mecmualarından kesitler falan çok güzel olur ama titiz çalışıp iyi bir ön hazırlık lazım. halihazırda tarihçiysen ya da bu konuda ciddi bir birikimin varsa, sağlam kaynaklara erişimin olacaksa yapacağın işin kalitesi, dolayısıyla da tutma ihtimali artacaktır. tabi bir süre de bu hesabı tarihçiler, sanatçılar, hatta yeterince iyi olursa kurumlar aracılığıyla duyurmak lazım. yoksa bir yerden sonra hem sen heyecanını kaybedersin hem de takipçiler.

bahsettiğim hesap bu: twitter.com
ingilizcesi de vardı hatta: twitter.com
  • nrmnm  (13.03.17 12:47:57 ~ 12:55:30)
tutma ihtimali tutmama ihtimalinden çok gibi.

  • mezarkabul  (13.03.17 12:49:15)
ben de takip ederdim şahsen yaparsan buradan link paylaşır mısın takibe alalım :)

  • kakamelsokoban  (13.03.17 12:50:26)
Valla yapsan ben günlük okurdum ve face'de paylaşırdım.

  • etna  (13.03.17 13:24:13)
ben takip ederim, güzel fikir.

  • denef  (13.03.17 13:26:17)
hocam ben de size yardimci olabilirim.
1.dunya savasi ile cok ilgiliyimdir, bazi gunler bazi yazilari ben de yazabilirim siz de isterseniz.

  • wagner love  (13.03.17 13:47:00)
Güzel olur devam ettirebilirsen.

  • arnold schwarzeneger  (13.03.17 13:51:09)
Sevgili arkadaşlar, yorumlarınız için teşekkür ederim. Sayfa linki burada, isteyen bakabilir. Henüz deneme gibi, yapıp yapamyacağımı bilmiyorum. Ama deniyorum.

www.facebook.com
  • babilbaligi  (13.03.17 18:17:29)
daha önce yapıldı bu projeler çokça.

tuttu ama kısıtlı bir kitleye karşı tuttu yalnızca. devam da ettiremediler zaten.
  • tchuck  (13.03.17 18:41:55)
Sevgili arkadaşlar, sadece buradan paylaşmış olmama karşın bir anda her bir gönderi 200'den fazla görüntülemeye ulaştı. Takip edenler, beğenenler oldu. Destek olmak isteyenler oldu, her birine ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ben bu sayfa işini yapmaya karar vermiş bulunuyorum, en azından denemeye değer.
  • babilbaligi  (14.03.17 11:24:20)