sakarım

her öğünde muhakkak bişey döküyorum. ya da bulaşık yıkarken muhakkak bir şey kırıyorum. nerdeyse her gün bir ' ev kazası' geçiriyorum.

bu nasıl önlenebilir? utanıyorum artık biraz.

biraz gergin olabilirsin... üstünden atman lazım.

  • bigbadabum  (12.03.17 12:38:37)
üzerine gittikçe şiddetleniyor bence, dikkatli olmak gerekiyor diyor herkes ama zaten sorun da bu, dikkatli olunamadığından böyle şeyler başa geliyor. dikkatli olayım derken evhamlı oluyorsun sonra, her işe kırılacak, dökülecek diye bakıyorsun bence bu daha da kötü etkiliyor.

sakarlık konusunda galiba eşik benim, bir süre sonra kabullendim, sakarlıklarımla başka insanlara zarar vermediğim sürece dert de etmiyorum da artık, yapım böyle. etrafımdaki insanlar da bunu biliyor ve ona göre davranıyor genelde.

geçen yaz dizimi çarparak üzeri cam sehpayı kırdım (o nasıl diz?) tabi cam kırılınca bir ses patladı, annem geldi, bir sehpaya baktı bir bana baktı, gayet sakince "suç bizde bunu düşünmeliydik, temizle bari" deyip, içeri gitti.
  • Apocalypse  (12.03.17 12:51:59)
özgüven.

  • a man alone  (12.03.17 13:10:09)
Gözlerini muayene ettirmelisin.Bir yakınımda böyle bir sorun orta çıkmıştı.

Birde dikkat dağınıklığı yaşıyor olabilirsin.
  • foster  (12.03.17 14:42:20)
beyninle alakalı. odaklanamıyorsun demek ki yaptığın işe. önce beynini boşaltmayı, sakin kalmayı, yaptığın işe odaklanmayı öğrenmeye çalış. ufak ufak başlayabilirsin buna. kendine sınav yap. mesela 1 dakika boyunca kafanda bir şey yaptığını hayal et ve ondan başka bir şey düşünme. 1 dakika boyunca bulutlara bak. fiziksel olarak oluşumunu yoğunlaşmasını soğuk hava dalgasıyla teması halinde yoğunluğunun artarak yağış oluşmasını falan detaylıca kafanda canlandır. saçma örnekler oldu aslında da odaklanma egzersizleri yap yani.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.03.17 16:09:28)