Duyuruyu etrafınızdaki arkadaslariniza söylüyor musunuz?

Bugün otururken telefondan duyuruya bakınıyordum, arkadaşim gördü. Hemen 'aaa bu site ne? nasıl giriyorsun? Eksi sözlüğe üye misin? Sadece onlar mı giriyor?' gibi bir seyler sordu. 'Aaa evet, sadece yazarlar giriyor' dedim ben de :p kullanıcı adımı da görmemiştir umarım diye geçirdim icimden. Daha önce de sözlük nickimi bir arkadaşıma söylememek için kırk takla atmıştım. Tuhaf bir şekilde mahremiyetime giriliyormus gibi hissediyorum. Erkek arkadaşım dışında da kimse bilmiyor :)

Siz duyuruyu, nickinizi filan gizliyor musunuz? Yoksa bir manyak ben miyim? :)

Gizliyorum, bilenler de var

  • fallopian  (09.03.17 22:18:53)
Ben de gizliyorum

  • mutlusismankedi2015  (09.03.17 22:19:23)
Neden bilmem, ben de hem ekşi sözlük nickimi hem de duyuru nickimi (ikisi farklı) kimseyle paylaşmam. Sanki sadece bana özel bir alanmış gibi algılıyorum. Öyle hoşuma gidiyor. Eşim ekşide yazar olduğumu biliyor ama bunca yıldır nickimi sormamıştır. "Hatun kendi dünyasına özel takılıyor" der konusu açılınca.

Özellikle sır gibi saklamıyorum ama özellikle söyleyip anlatmıyorum da.
  • medre  (09.03.17 22:20:57)
arkadaşım yok

  • elorelia  (09.03.17 22:21:09)
ben kız arkadaşıma bile söylemiyodum. sözlük niki söylenir duyuru gene de söylenmez. kız arkadaş hakkında bile soru sorabiliyorsun sonuçta burda.

  • klar  (09.03.17 22:21:48)
Erkek arkadaşım dışındaki herkesten ben de gizliyorum, onla da duyurudan tanıştık lol xD. Sadece bir arkadaşım duyuru diye bir yerin var olduğunu biliyor o da yine nickimi bilmiyor :D söylemek istemiyorum bana ne ya. Sonra girip bakacaklar arada ne yazıyor hmm diyecekler belki, arkadaşlarıma söylemeyeceğim veya direkt onların hakkında bir şey sorarım kim bilir, gizli kalması en iyisi.

  • ekaterina  (09.03.17 22:22:25)
Kimseye söylemiyorum ben de.

  • pastörizesüt  (09.03.17 22:38:53)
benim nickim her yerde ayni, genelde insanlar biliyor. sozlukte filan bir sey yazinca bazen uzerine yorumlar donuyor :D

  • fakyoras  (09.03.17 22:39:04)
En yakınlarımın bile yazdıklarımı okumalarını istemem. Bu yüzden nickimi söylemem kimseye.

  • ms brownstone  (09.03.17 22:41:17)
Sadece sevgilim biliyor.

  • Traveller  (09.03.17 22:57:31)
ben gizlemiyorum

  • basond  (09.03.17 22:57:47)
nickimi gizliyorum da duyuruyu gizlemiyorum. siz de gizlemeyin yav ne kadar çok insan o kadar cevap sonuçta.

  • hononu  (09.03.17 22:59:38)
Hononu, arada soru soruyorum kendi hayatımla ilgili, duyuruyu da aktif kullanıyorum. Şıp diye anlarlar ben olduğumu. Ne gerek var ki?

  • fraise  (09.03.17 23:07:11)
bir kere duyurudan birine kampüsü gezdirecektim, o zaman söyledim arkadaşlarıma belki onlar da katılmak ister diye. anında pişman oldum ama söylediğime.

  • ron dennis  (09.03.17 23:21:06)
Çok az kişi biliyor

  • fragile lady  (09.03.17 23:24:08)
bilmiyorlar.
manyak değilsin. değiliz. swh

  • runfor  (09.03.17 23:35:42)
eşim arada benim yazdıklarıma bakıyor.Evde log off yapmıyorum.Onun dışında kimseye söylemem.

  • turkuaz  (09.03.17 23:38:14)
Yakın arkadaşlarım duyuruyu da nickimi de biliyorlar. İçlerinde duyuruyu benden önce bilen de vardı, benimle haberdar olanlar da. Ara sıra girip okuduklarını biliyorum ama hesap açma gibi bir istekleri yok.

Bunu da okurlar belki <3
  • pike  (09.03.17 23:54:26 ~ 23:56:15)
ortamlara ''ben duyuru'dan otonomo'' diye giriyorum. kalkıp yer verenler oluyor.

  • otonomo  (09.03.17 23:56:43)
Yazar olduğumu biliyor çoğu arkadaşım ama nicki söylemedim. İki üç sene önce soyluyordum nickimi.

  • all girls dream  (10.03.17 01:24:46)
Ben de söylemiyorum. Nickimi saklama olasılığım diğer nicklere göre daha az, zamanında niye adımı kullanarak nick almışsam. O olmasa da ben olduğum kısa bir süre sonra anlaşılır zaten. Arkadaşlarımın aşırı bilmediği şeyler yazmıyorum aslında ama iş hayatı ile burayı karıştırmamayı çalışıyordum. Bir yandan da Sözlük'ten kim olduklarını bildiklerim var; onların yazdıklarını okurken garip hissediyorum. Bilmemem gereken bir şeyi biliyormuşum gibi, rahatsız ediyor. Manyaklara beni de ekleyelim.

  • aychovsky  (10.03.17 01:37:25)
söylemiyorum. hatta dün arkadaşım bilgisayardan bir sey arastırıyordu, ben de yanındayım. duyurudan konuyla ilgili benim sordugum bir soruyu açtı. aşırı gerildim.......

  • yuvarlanantencereninkapagi  (10.03.17 01:54:17)