Bir borç isteme sorusu da benden.

Kuzenimin eşi servis şoförlüğü yapıyor, yazın iş yok diye ağustos'ta çok sıkışmıştı paraya, ev kredisini ödeyemiyorum 650 tl borç verir misin dedi, ben de verdim. Verirken eylülün 1'inde vereceğim dedi sonra bi mesaj daha attı okullar açılınca vericem yazmış, o zamandan beri de ses çıkmadı bi daha. 5-10 günde bir nasılsın, iyi misin diyen adam hiç mesaj atmaz oldu lol, instagram açmış takip isteği yollamıyor falan dsadsdas, kaçabilirsin ama saklanamazsın dicem az kaldı :D

6 ay böyle geçti işte özetle, şimdi de duydum ki kuzenim hamileymiş. Bu paranın üstüne soğuk bir su mu içeyim şimdi, bu adam normalde vermediyse bebek, masraf vs. der hiç vermez gibime geliyor. Napayım? tşkler.

aç telefonu ara ''hayırdır aramaz oldun hehe'' diye sahte bir giriş yapıp parayı iste. hemde bebeğe hayırlı olsun dersin.

  • ada meltemi  (08.03.17 13:21:57)
bunaltma taktiği uygula acil bir ihtiyaç için lazım olsun ve haftada 2-3 defa ara. telefonunu değiştirip açamayana kadar sıkıştır bence. olmadı evi ara kaçamayacağını hissetmesi lazım.

  • orpheus  (08.03.17 13:25:55 ~ 13:26:07)
@orpheus hayatta yapamam ben böyle şeyler :(

  • ekaterina  (08.03.17 13:30:48)
sen de acil bir iş uydur ve onun için 500 lira lazım de

  • nıç  (08.03.17 13:39:18)
Ara paranı net bir şekilde iste ödemelerin olduğunu belirt, sonra da muhabbeti kes çok da lazım bir adam değil belli ki.

  • gozu acik sevisen yahudi  (08.03.17 13:46:28)
çok zor durumda değilseniz helal edin.

telefon acın, "hayırlı olsun bebek geliyormuş, masrafın artmıştır; benden aldığım borcu ödemeye uğraşma" deyin.

zaten yaptigi yanlisi anlarsa ve durumu varsa, utanir; ilk fırsatta getirip verir.

değilse zaten ne yapsanız alamazsınız. bir de uste cikar; iyice sinir olursunuz, aranız bozulur.

hic olmazsa helal edin, büyüklük sizde kalsın.

doğunca bebege takı vb yapmazsınız. küçük bir hediye ile gidersiniz olur biter.
  • strawberry first  (08.03.17 13:54:22)