Bisiklet fren hidrolik yağı

Arka frenim neredeyse boş hareket ediyor, haliyle bu şekilde bisikleti kullanamıyorum.

Shimano BR-M445 model hidrolik disk kullanıyorum ve Shimano'nun kendi mineral yağı cidden pahalı. Tektro'nun yine fren hidroliği için satılan mineral yağı ise yarı fiyatına.

Sisteme zarar verir mi farklı markanın aynı işini görecek yağını kullanmak? Ucuza kaçacağız diye frenleri elimize almayalım :)

Motosiklet için konuşuyorum ama aynı olması lazım sistemin tamamen:

Hiç bir şey farketmez. Dot 3 ve 4 vs standartları oluyor. Onun uygun olması yeterli, marka önemsiz.

Edit: Sanırım farlıymış, bazı sistemler dot olmuyormuş ve dot koyarsan patlatıyormuş. Aşağıdaki sayfayı okumanı öneririm.

www.parktool.com
  • yakuza123  (07.03.17 12:00:29 ~ 12:03:50)
Doğru bilinen yanlışlar,

www.epicbleedsolutions.com
  • evimin paspasi  (07.03.17 12:08:45)
DOT kullanmayacağım, sadece farklı markanın aynı amaçla üretilmiş mineral yağını kullansam bir şey olur mu onu merak ediyorum.

Her iki linke de baktım o tür bir bilgi göremedim.
  • chicha  (07.03.17 12:17:08)
evet kullanabilirsin.

  • evimin paspasi  (07.03.17 12:32:29)
Sektör adamıyım. Shimano sadece mineral yağ kullanır, ön ve arka frenleri dolduracak, kalanı ile de seneye bakım yapacağınız tüpler 8 USD pazarda, kendim çekerim derseniz alet edavat lazım, bu yüzden yerel bisikletciye gidin hem iş yapsınlar hem de siz hata yapmaktan kurtulun.

  • mahsus mahal  (07.03.17 22:02:47)