[]

gırtlak ve ses sağlığı

selam,

sesimi ve kulağımı eğitmek istiyorum. lise yıllarında ağır rock-metal dinlediğim ve hatta brutal vokallere eşlik ettiğim için müzikal manada kulağımı yitirmişim, keza sesimi kullanmakta fiziksel bir sorun da yaratmış olabilir.

velhasıl bundan sonra sesime dikkat etmek konusunda ne yapmalıyım? ne yiyip ne ne içme(me)liyim? sesimi kullanabilmeyi ve şarkı söyleyebilmeyi çok istiyorum.

 
şan dersi alacaksın yiyip içmekle olmaz.


  • cekilmis gayfe  (07.03.17 00:18:33) 
şan dersine başladım:)
bu duyurum o yüzden.

gırtlağın çok narin bir organ olduğunu ve muhtemelen zarar verdiğimi düşündüm. bitki çayları içip, sıcak-soğuktan kaçınacağım.
  • dahinnotha  (07.03.17 00:25:07) 
onları zaten yap. çalıştıkça alışır, diyaframınla ses tellerin. zorlama bir de tabi


  • cekilmis gayfe  (07.03.17 00:27:38) 
Buhar banyosunda hafifçe mırıldanmak çok iyi geliyor ses tellerine ;)


  • hakmut  (07.03.17 09:50:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.