ikinci el araba tavsiyesi

75 bin tl butcem var ikinci el otomatik dizel ve ya otomatik benzinli cok yakmasin suv araba tavsiyesi verir misiniz? aradigim kriterler km si 115 bini gecmesin model 2011 den dusuk olmasin. ben kendim bir kac arabaya baktim netten kia sportage, kia sorenta bu ikisini daha once kullanmis olan var midir? cok mu yakiyor? tavsiye eder misiniz? baska bir sorum ise dacia duster arabalarin fiyati da ucuz duruyor o arabayi tavsiye eder misiniz yoksa alinmaz mi? istanbulda ikamet ediyorum.

Kia Sportage ve Dacia Duster çok farklı araçlar. Önce ne istediğini iyi belirlemelisin. Az yaksın SUV olsun dersen Duster olur. Ama konfor beklememelisin. Bide son modellerinin otomatiği var sanırım ama öncelerinde yoktu.

  • fyodor dostoyevski  (23.02.17 17:36:37)
2014/2015 auris düşünebilirsin bence, otomatik dizel.

  • 111111  (23.02.17 17:53:54)
VW tiguan benzinli olanlar o fiyata bulunuyor bakilabilir bence.

  • sckxyss  (23.02.17 18:12:25)
@111111 kardes auris ne zaman suv arac oldu?

  • atcapar  (23.02.17 18:14:55)
cok anladığım bir kategori değil ama son dönemde duster araçların şantiye vb yerlere yüklü miktarlarda ve uygun fiyatlarla satıldığını ve 2. ellerinde bolluk yaşandığını ancak 2. el olanlarına rağbet olmadığını duymuştum.

fiyatlarının uygun olma sebebi bu olabilir.
  • tum haklari saklidir  (23.02.17 18:24:12)
Ford Kuga

  • komando kani var bende  (23.02.17 19:20:36)
2011 duster satıp 2007 bi xc70 aldım. 2.4 Dizel, söylediğin fiyat aralığında düşük kmliler var. 4 çeker, altı doblo kadar falan yüksek, yani çok yüksek bi suv değil. ama konforu mükemmel. bence 2011 kia veya duster malzeme kalitesinin yanına yaklaşamaz. gerçekten sağlam ve sert bi araba, kullanırken hissettiriyor. çok şehir içi aracı değil. 10 litreyi görürsün zorlarsan. ben genelde 8 litre civarı yaktırıyorum çok trafikte kalmayıp sıkıştırmadan. şehir dışı 90-100 arası 5.8 litre ortalama gördüm. yani basmazsan dusterdan az yakabiliyor. sahibinden bi ilan bulup test sürüşü yap derim. fikrin değişebilir. saygılar.

edit: ayrıca duster'ı iki ay sürdüm. fiyat performans fena değil ama gerçekten çok zevksiz sürüşü, mesela uzun yolda giderken müzik dinleyemezsin. konuştuğunu duyamazsın. yakıt tasarufu olarak 4 çekerler nerdeyse 8 litre görüyor şehir içinde. bi de ucuz araba olarak pazarlandığı için imajı çok kötü gibi geliyor bana. şantiyeci değilsen tavsiye etmiyorum.
  • sipsiyah  (23.02.17 19:53:52 ~ 20:03:48)
Sang yong kyron alabilirsin, arkadasim da var ben de kullandim tas gibi araba, 55000 civarinda bir fiyata dusuk km de deri koltuk sunroof falan full olanlari var

  • alttaraf  (23.02.17 20:06:06)
@atcapar suv u okumamışım pardon :/ utandım.

  • 111111  (24.02.17 10:07:15)