Boşanmış olduğunu duyunca buz gibi soğudum :((

Şu şanssızlık peşimi bırakmıyor bir türlü. İş ortamında tanıştığım biri vardı, bir süredir ilgisini bariz belli ediyordu, 2 defa çıkmıştım ama arkadaşça. Ama o ilgisini belli ediyordu. Olabilir belki kafasına gelmiştim. Ama bugün şok yaşadım. Boşanmış. 2 yıl ilişki, 3 yılı evlilik.Çocuk yok. Ama ben bunu duyunca buz kestim.

Kabullenemiyorum. Bir kadını sevmiş, öyle çok sevmiş ki okadını kanatlarının arasına almış, koruması altına almış o kadını, nikah kıymış, gelinlik giydirmiş, sevip okşamış, bir gelecek düşlemiş.. Evlilik benim için büyük bir eşik o eşiği geçmiş, o eşiği geçtirtecek biri karşısına çıkmış. Hazmedemiyorum. Şimdi çıkıp "yaaa sevgisili olmuş gibi düşün" diyenler çıkacak ama evlilik farklı işte, farklı bir olay, üst bir eşik. Bir kadını kanatlarının altına almak demek evlilik. Ve bir erkeğin bir kadını kanatlarının altına alması demek o kadını çok sevmesi demek :( çünkü hiçbir erkek kolayı kolayına nikah yapmaz bir kadına. yaptıysa dünyalar kadar sevmiştir.

Ayrıca evlilik bence sicil gibi. Hani iflas etmiş bir şirketi olan adamın sicilinde bu iflas kara leke gibi durur ve kredi vermezler ya. Ona benziyor.Boşanmış birinin sicilinde ömrü billah duruyor bu başarısız evliliğin izi. O yüzden farklı ya sevgililkten.

Ben bitiricem ama içim acıyo ya. Boşanmış bi erkekle evlenen oldu mu hiç buralarda, bu acıya nasıl katlanılır ?

tapusunu mu alacaksin herifin. sanane senden önce olanlardan. bakire kadin isterim, herseyin ilkini bende tatsin diyen erkekten ne farkin var?

  • thewizardofearthsea  (20.02.17 23:04:27 ~ 23:04:35)
daha önce sevgilileri olsa dert etmezdim. ama evlilik farklı çok üst kademe bir olay.

mesel ben bi erkekle evlenicem diyelim. benden önce 1000 tane sevgilisi olmuş olsa bile ben dert etmem, sonuçta bana nikah kıyılınca kazanan ben oluyorum. öncekileri sevmemiş evlenmemiş diye düşünürüm.

ama hiç sevgilisi olmayıp da başından 1 evlilik geçmiş olmasın. evlilik demek çok sevmek demek.
  • sybella  (20.02.17 23:05:39 ~ 23:07:26)
Aynen sen kimseyi sevip aşık olmadın mı, acı çekmedin mi ki de bu şekilde düşünüyorsun?

  • issiz karga  (20.02.17 23:06:20)
montla sıç.

  • zirrealist  (20.02.17 23:06:31)
@issız karga ama evlenip boşanmadım o üst eşiği geçmedim ben.

  • sybella  (20.02.17 23:08:20)
sybella seninde geçmişte açtığın duyurulara bakarsak sicilin pek temiz görünmüyor. sorularını sildin diye hatırlamadığımızı sanma. sen de epey lekelisin o zaman?

evlenince kanatlarının altına da kimseyi almıyorsun bu arada. altına alma durumunu sen yanlış anlamışsın. bi sevişebilsen kendine geleceksin aslında.
  • mahone  (20.02.17 23:09:32)
Halt etmişsin ablacım. Bizzat dul erkek olarak sana kalmadık diyorum. Dediklerin mühim eşikler değil.

  • kargn  (20.02.17 23:09:48)
Bu kafayla çok yaşamazsın. Bu adamla evlensen pisliğin teki çıksa, boşansan nolcak? Onun su anki statüsüne mi dönüşceksin? İnşallah böyle olur da bekar birine aşık olursun sonrasında. Seni bu yüzden bırakıp gider.

  • basubadelmevt  (20.02.17 23:10:42)
10 yıl sonra fikirlerin değişir umarım.

  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (20.02.17 23:11:28)
Us psikiyatri kliniği, levent'te. Yasin genç iyi bir doktordur. git ve lobotomi istediğini söyle.

  • scotty cheese cake  (20.02.17 23:11:44)
ortada bir problem yok. adam sevmiş evlenmiş ve çeşitli sebeplerden dolayı ayrılmıştır. bu kadar abartılacak bir durum yok.

sizin gibi biri ile birlikte olacağına, ayrılmanız isabet olur. bu nasıl bir düşünce tarzı. @thewizard a son derece katılıyorum.
  • belkider  (20.02.17 23:11:50 ~ 23:13:04)
ya bi kadınla bi erkeğin evlenmesi aynı şey deil.

kadınların çoğu statü için, evde kalmamak için, bebek yaparken tren kaçmasın diye evleniyor aşık olmadan. ama erkek çok aşık olunca nikahı basıyor çünkü evlilik erkeğin doğasına ters. bir erkek istese 100 kadını aynı anda hamile bırakabilir yani erkek biyolojisi çok güçlü. o yüzden erkeğin evlenmesi için bi kadını çok sevmesi kanatlarının altına almak istemesi lazım.
  • sybella  (20.02.17 23:12:41 ~ 23:15:12)
hayattaki basamakları tökezlemeden çıkabilen var mı?

evlilige giden yolda millet birbiri ile sevisiyor vs. olay insanlarin gecmisini kurcalamakla baslıyor işte. Geçmişte sıkıntıları varsa aile düzeni ile ilgili soru işareti olabilir tabi de hayat bu yani. Yarın ne olacağını kestiremiyorsun. Ağzından nelerin çıkacağını bilemiyorsun. Hata yapabilir insanlar, evlilik konusu günümüzde hassas ve bir o kadar da çatlaklara sahip bir olay.

Toplum size boşanmış insanları kötü olarak algılatmış. Hata her zaman tek tarafta olmuyor.
  • evimin paspasi  (20.02.17 23:12:44)
Bu kadar romantikleştirecek ne vardı. Birini seversin evlenirsin anlaşamazsan boşanırsın. Gelinlik giydirmiş okşamış kanatlar altına almış falan bayılıcam galiba

  • jazzabel  (20.02.17 23:13:50)
@jazzabel ben romantikleştirmedim evlilik, nikah başlı başına romantik bir olay.

  • sybella  (20.02.17 23:18:12)
kazanan ben oluyorum ne? kusura bakma ağır kezbansın.

  • black mamba  (20.02.17 23:18:19)
kezbanlık ne alaka ? evet önceki sevgililerine nikah kıymayıp sana kıyarsa bi erkek kazanan sen oluyosun bu gösterir ki öncekileri sevmemiş.

  • sybella  (20.02.17 23:28:04)
mont +1

valla acı duymak garip katlanılır mı yaşayanlara sormak lazım.
  • basond  (20.02.17 23:36:18)
@basond genelde zaten 2. eşlerde 1. eşe bir takıntı, hasetlenme oluyor. boşanmış bi erkekle evlenen kadınlar da zaten belli bir yaşı geçmiş, çaresiz kalmış kadınlar. yoksa hiçbir kadın kolay kolay katlanamaz buna.

  • sybella  (20.02.17 23:45:22)
Of pampa. Sen de boşan birinden eşitlenin. Boşol boşol boşol.

  • karacigerim vur kadehlere  (20.02.17 23:59:18)
"mesel ben bi erkekle evlenicem diyelim. benden önce 1000 tane sevgilisi olmuş olsa bile ben dert etmem, sonuçta bana nikah kıyılınca kazanan ben oluyorum."
Neden soruyorsun ki o zaman?

  • run a ris  (21.02.17 00:33:28)
içinin acıması gereken ne var burda , adam belki ayrıldığına senin kadar üzülmemiştir. Bulursun başkasını

  • bnmzz  (21.02.17 00:40:29)
@sybella evlenmek neden üst eşik oluyor ben de onu anlamıyorum. hayır bir kere mantıken adam boşandığına göre o kadar da üst eşik falan değilmiş.

adamın neden boşandığını öğrenmeye çalış. belki de kadın aldattı! belki hatun cazgırın biriydi! melek gibi adamı boşanmak zorunda bıraktı belki de!

kendi kendine böyle daracık sınırlar örme. insanlar bu kadar basitçe ve çabucak hakkında yargılar verilecek canlılar değil.
  • issiz karga  (21.02.17 00:46:07)
evliliğe önem vermen güzel ama şu cümlen darma dağın ediyor konuyu:
benden önce 1000 tane sevgilisi olmuş olsa bile ben dert etmem, sonuçta bana nikah kıyılınca kazanan ben oluyorum..

işte zamanında 50, 100 ya da 1000 sevgilisi olan seninle evlense bile sonrasında bu 50,100, 1000 lere devam edeceğinden senin evliliğin arada -reklam- olarak kalacak.
  • 1adam  (21.02.17 00:54:22)
görüşlerin çok sıkıntılı. öncelikle evlilik dediğimiz olay bir erkeğin bir kadını kanatlarının altına alması falan değil; birbirini çok seven iki insanın hayatını birleştirmesidir evlilik.

senden önce evlenmeseydi de bir kadını çok sevebilirdi, düşüncen gerçekten bağnazca. bunu değiştirmeye çabala ve gerekirse yardım al. evet, senden önce bir kadını, hayatını onunkiyle birleştirecek kadar çok sevdiğini bilmek seni üzebilir ama bu, o adamın gerektiğinde evlenebilme ve sevgisinin arkasında durabilme cesaretinin olduğunu da gösterir. tamamen bakış açına bağlı. geçmiş bu; değiştirilemez. kaldı ki adam hata yapmamış. sevmiş, evlenmiş, olmamış, ayrılmış. gayet doğal bir süreç ve bunların hepsini geride bırakmış.
  • fragile lady  (21.02.17 01:00:39)
saçma geldi düşüncelerin epey

  • burya  (21.02.17 01:05:56)
Aklıma bunu getirdi nedense

www.youtube.com
  • Northern Mariner  (21.02.17 01:17:40)
"benden önce 1000 tane sevgilisi olmuş olsa bile ben dert etmem, sonuçta bana nikah kıyılınca kazanan ben oluyorum.."

bir hemcinsin olarak söylüyorum hayatımda duyduğum en kezo düşünce. iyi geceler.
  • grace margaret mulligan  (21.02.17 01:57:29)
Uzulme bacim, bosver gitsin adami. Degerli kukuna nikahi basacak kiz oglan kiz bir yigit bulursun elbet.
Ha bir de mont +1

  • kassiopeia  (21.02.17 01:59:23)
Yahu bu kategori niye gerizekalı insan dolu ://

Evlenme bacım sen zaten, bu denli kafayı kırmış insanların evlenememesi lazım. Sizden olacak çoluğa çocuğa yazık.
  • devilred  (21.02.17 02:15:57)
''bir kadını kanatlarının altına almak demek evlilik''

sdfjghldgsahdfjkhgshjjşskfgjhmşöasdıdhs
  • timmie  (21.02.17 02:25:18)
AHAHAHAHAHA ilk mesajı okuyunca acıdım, cevap yazacaktım. Ama sonra diğerlerini okudum, "kazanan ben oluyorum"lar, "kadını kanatlarının altına almış"lar, her yeri kezbanlık kokan açıklamalar...

Troll değilsen ağır kezbansın nu kesin. Boşanmış erkekle evlenmek istemeyebilirsin, ama sebebi "ilişki yürütmeyi beceremiyor demek ki" gibi çıkarımlar olabilir, o zaman kendi içinde mantıklı olur (katılmasam da).

Ama sen erkeklerin "en sevdiği kadını kanatları altına almak için" evlendiğini mi sanıyorsun?

Sana evliliklerin %95'inin sebebini söyleyeyim: kadının dırdırı bitsin diye. Özellikle senin gibilerin dırdırı.

Kalan %5 de aşk evliliği ancak.
  • harzem  (21.02.17 03:18:26)
Kanatların altına alma çok itici bir tanımlama, herkes kendi halinde bir birey yahu, evlenince de beraberce bir şeyler yaşıyorsun bu kadar büyütme. Ayrıca büyük konuşmak diye bir şey var, bu kadar trajedi yaratmadan kafama takarım, olmayacak deyip bitirmek daha doğru.

  • elikası  (21.02.17 14:54:46)
Evliliğe bakış açın hepten sorunlu:/

Acil şifalar diliyorum.
  • peggy  (21.02.17 15:00:56)
Vurmayın öldü.

  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (21.02.17 19:52:28)
Evlilik ile ilgili düşüncelerinizde sıkıntı var. Sicil kısmına biraz katılabilirim, ama o da "o kadar sevmiş ki basmış nikahı" kısmıyla çelişiyor. Evlenme boşanma tarihleri kısa olunca "bu adam kafasıyla değil pipisiyle mi düşünüyor" soru işaretleri çıkabilir, ama evliliği kaç yaşında yaptığı (30 yaş altında ilk evlilik), nasıl bir ortamdan evlendiği de (okulda flört, sonrasında hemen evlilik) önemli. Her halukarda evlilik bir eşiktir ama yukarıda tanımladığınız gibi trajik bir eşik değil. Ama çocuk için aynı şeyi düşünmüyorum. Çocuk ciddi bir eşik. Çocuksuz çiftler boşandıkları zaman bence en hasından tecrübe kazanıyor ve yollarına birbirinden bağımsız devam edebiliyorlar, ama çocuklu çiftlerde durum böyle değil.
Bence seviyorsanız bu durumu bu kadar kafanıza takmayın, ilerde üzülme olasılığınız yüksek, muhtemelen görüşleriniz değişecek. Yaş kaçtı bu arada?

  • SiyamkedisiZorro  (22.02.17 12:14:41)
hala can çekişiyor, biraz daha çalışın

  • elorelia  (22.02.17 12:16:22)
Bu nasıl kafa, neyin kafası bilmiyorum ama aklınızı başınıza toplayın. Benden önce 1000 tane sevgilisi olsa sorun yok demişsiniz ama evlilik farklıymış. Arkadaşım şükret ki evlilikten korkup 1000 kişi ile yatmak yerine insan gibi nikah kıymış, evlilik yapabilmiş, korkmamış ve evlenmiş. Olmamış yürütememiş.

Sen de evlenip boşanmış biri olabilirdin. Bunlar hayatın olağan ve normal şeyleri. Bekar olup karaktersizin teki olsa daha mı güzel olacak?

Ne var biliyor musunuz? Bence siz bu adamdan uzak durun. Ona siz zarar verirsiniz, bırakın hak eden biriyle olsun.
  • theguardianofthecemetery  (22.02.17 12:27:50)
Cevap vermeyin artık şu trole. Ayda 1-2 kafasına esip böyle gönül işlerinde başlık açıp bir süre sonra siliyor zaten. Harcadığınız zamana yazık...

  • iwasbornonamountainside  (22.02.17 12:30:58)
Bu benden önce 1000 kişiyle çıkmış sorun değil evlenirsek kazanan ben oluyorum lafı aklıma şunu getirdi. hani bakire kişi onlarca erkeğe arkadan verir ya ama bakireliğini bir kişiye verir o kişi kazanan olur. aynen bu şekil. kafalar pırıl.

ayrıca sybella arkadaşım bana da troll gibi geliyorsun ama mantıklı bir insansan seni destekleyen bir kişi bile olmadığından fikirlerinin saçma olduğunu da anlarsın.
  • Wolfware  (22.02.17 13:10:18)