Yüksek kredi kartı limiti bir sorun mudur?

Selamlar. Benim iki kredi kartım var. Bu ay bankalardan biri (tam da kapatıyım kartını diye düşündüğüm banka) kart limitimi %260 arttırmış. Şans eseri gözüme çarptı. Sebebini de anlamadım zira gelire oranlı bir üst limit olması gerekiyorsa o limiti baya baya aşmış oluyor.

Yüksek limitli kart faiz oranları, yıllık ücretler ve kredi notu açısından bir sorun teşkil eder mi? İtiraz edip tekrar düşürttürmek mantıklı mı?

Ben kartımın limiti ne kadar yüksekse o kadar çok harcama yaptığımı fark ettim. Benim gibi kontrolsüz iseniz düşünsünler limiti.

  • bir nick var benden iceri  (19.02.17 15:12:41)
yıllık ücret açısından sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

  • sutlu nescafe  (19.02.17 15:18:11)
hayır faiz, ücret vs. olayların aynı olması lazım.

Sadece, lütfen o kartı internet ve mail order(telefon/posta diye geçiyor galiba) ile alışverişe kapatın. Bir sanal kredi kartı oluşturup internet alışverişlerinizi onunla yapın.

Taksitli şeyler alırken avantaj bile. Benimki yetmiyor, diyelim 1500 liraya bişey aldım 10 taksit, ayda 150 lira ödeyeceğim çok rahat fakat limitimin 1500 lirası bloke oldu. gibi gibi. (elinizde o kartın olması ama sizin kendinizi kısıtlamanız daha mantıklı. Şimdi limiti düşürürsünüz sonra gerekir artıramazsınız vs. varken dursun bence)
  • rodriguez2  (19.02.17 15:27:50 ~ 15:29:28)
Asgari ödeme oranı değişiyor kart limitine göre. 15bin'e kadar %30, 15-20 bin arası %35, 20 bin üzeri %40 asgari ödeme oluyor.

Kart limitiniz 18bin ise, o ay 1000 lira da harcarsanız, ekstre minimum ödeme 300 tl değil, 350 tl olur.
  • neyehbe  (19.02.17 17:46:29)
Faiz veya ücretle ilgisi yok onun. Limitin yüksek olması elbette iyi bir şeydir ama kontrolsüz harcama yapıyorsanız kapattırın veya limitini azalttırın. Kredi notunuzla da ilgisi yok.

  • grgn  (19.02.17 18:07:32)