Ekşi Tiyatro - Ankara - Yeni: Sahne İhtiyacı

Öncelikle sözlükte de adı geçen (bkz: ekşi tiyatro) oluşumuyla ilgisi yoktur. Zira kendisi hakkında ilk entry 3 yıl önce girilmiş ve adres verilen siteye ulaşılamamaktadır.

Sevgili dostlar, tiyatro aşıkları. Gelin buradan insanlarla bir amator topluluk kuralım ve bir oyun sahneleyelim. Tecrübe, yetenek hiç önemli değil. Önemli olan insanların bir tiyatro aşkı ile yanıp tutuşması ve tabi biraz da amator olması. Profesyonel arkadaşlar ve konservatuar öğrencileri de elbet isterlerse yardımda bulunabilirler.

İlgilenenler lütfen mail adresleriyle bu başlığa bildirimde bulunsunlar.

edit: sözlük üzerinden ulaşmak isteyenler en optimist pesimist e mesaj atabilir
büdüt: modlar lütfen bir süre daha sabit kalsın. gönüllüler toplanmaya başladı güzelce.

yeni edit: sahne konusunda öneriler bekleniyor. Liseleri falan kullanabilme durumumuz nedir mesela?

Seve seve katılırım, üniversitedeyken de tecrübem olmuştu çok da sevmiştim. Ciddi ilgilenecek olursan ;

serhatkoca@gmail.com
  • Bigvocate  (29.12.09 22:31:09)
ben de yazmıştım ama uçmuş gitmiş :)

beni de sayın arkadaş.
  • hiperaktifmanyetik  (29.12.09 23:08:48)
amatör olarak 8-9 oyun sahnelemiş bir kişi olmamla birlikte yaz sonuna kadar yurtdisindayim, yetisirsem benide sayın.
yetisemezsem teknik ekipte yardımcı olurum.

  • iyilik yap pitbull  (30.12.09 00:38:38)
sahne önü değilse de, sahne arkasında olmaktan mutluluk duyarım ben de.

  • gia  (30.12.09 02:36:00)
ben de katılabilirim.

  • kedish  (30.12.09 07:39:23)
süper olur, sözlükten şey yapsak?

  • jadle  (30.12.09 09:15:55)
hımm evet ben de katılabilirim.

  • tanri siva  (30.12.09 13:07:21)
bende katılabilirim
furkan_someone@hotmail.com

  • drew  (30.12.09 13:23:21)
ewt bende çok isterim ve bir tecrübesizim.
sözlükten daa ii olurdu ama...

cembirdek_@_hatmeyil
  • cembirdek  (30.12.09 14:43:14)
kedish ve gia iletişim bilgileriniz?

  • aliscan  (30.12.09 20:41:23)
ışıkçı olurum

babilbaligi (et) gmail.com
  • babil baligi  (31.12.09 10:42:16)
"Önemli olan insanların bir tiyatro aşkı ile yanıp tutuşmaması..." derken, tiyatro tutkusu olmaması gerektiği mi söylenmek isteniyor? Burasını merak ettim.

Ben ilk ve son kez ortaokulda başrol oynadım, ben aslında büyük oyuncuyum. ama çekildim sahnelerden, gençlere bıraktım.
  • yinyang  (01.01.10 23:02:32)
yahu bunun İstanbul versiyonunu yapan-eden olmaz mı acebağ? hani biz de şeyetsek...
bak özendik şimdi bi yerlerimiz şişicek:(

  • trawmatolog  (02.01.10 03:41:33)
giamar87(et)gmail.com

  • gia  (02.01.10 16:17:32)
aliscan ama benim baska mail adresim yok orijinali de yazmak istemiyorum buraya,
sen bi adres bıraksan ya da ben listedekilerden birine atayım o ulaştırsın olur mu?

  • kedish  (02.01.10 16:37:09)
kedish dizianaliz@yahoo.com a mail atabilirsin. ekşide yazarsan en optimist pesimist'e mesaj.

  • aliscan  (02.01.10 17:05:21)
tamamen amatör halmase@hotmail.com

  • halmase  (02.01.10 17:37:22)
ben de çok isterim çorbada tuzum olsun;

daylightisgone et hotmail.com
  • baal  (02.01.10 21:28:48)
ehüğğğğvvv ama niye ankara?
istanbul dan gel-git de çok yazar

  • the last shopar  (02.01.10 23:54:55)
istanbul ayağını da istanbullu sözlükçüler yapar umarım :)

  • aliscan  (03.01.10 00:51:10)
katilamam ama bu isi profesyonel yapan birisi olarak oyun, dekor, reji, egitim konularinda her turlu yardim edebilirim.

  • skyangel  (04.01.10 10:30:00)
Sahne ihtiyacına ilişkin olarak ;

Öncelikle bi toplanıp potansiyel değerlendirmesi yapmak gerekir diye düşünüyorum. Şimdi bi lise müdürünün karşına "biz ekşiduyuruda tanıştık, henüz hiç bişey yok elimizde ama sahnenizi kullanabilirsek şahane şeyler yapıcaz" diye çıkarsak adam da doğal olarak "ne ayak lan bunlar?" diye düşünebilir. Öncelikle bi toplanmamız gerektiğini düşünüyorum. İnsanlar deneyimlerini anlatmalı, aramızda daha önce bu işi yapmış olanların tecrübeleri dinlenmeli ve eğer "evet, biz bu grupla yola çıkabiliriz" diyebiliyorsak her birimiz sonrasında sahne arayışı başlayabilir.

not : amacım yapıcı eleştiri yapmak, lütfen sert anlaşılmasın.
not2: ee hadi herkes fikrini paylaşsın
  • Bigvocate  (04.01.10 21:26:21)
bu tabiki makul bir fikir, lakin şöyle bir sorun var, tanışıp yola çıkılmaya karar verilince de aynı sahne sorunu olacak. benim, sahne sorununu var derken sadece ilk buluşma için ortaya çıkan bir sorun değildi.

  • aliscan  (04.01.10 21:29:47)
üniversite tiyatro kulupleriyle irtibata geçilip provalar için sahne ayarlanabilir.
illa oyunun sahneleneceği yerde olmasına gerek yok provaların, bir depoda bile olabildiğine şahit oldum.

  • iyilik yap pitbull  (05.01.10 13:06:13)
sahne önünde veya arkasında seve seve katılırım.
alisargun@hotmail.com

  • sidewinder  (05.01.10 15:13:45)
Daha önce sahneye çıkmadım, bir tiyatro grubuna katılmadım. Yine de destek olmak, oynamak veya sahne arkasında yer almak isterim.

murty_dutty@hotmail.com
  • aranan hayvan  (05.01.10 19:59:41)
seveseve katılırım darkmaster_257@hotmail.com

  • eraclone  (15.01.10 19:03:03)