kablonet modem yenileme zorunluluğu

Merhaba.
kablonet'in verdiği motorola modemi kullanıyordum, 3-4 senedir filan.
Sinyalde dalgalanmalar başladı, servis de hatayı modemde buldu, yeni modem alın dedi. Sonradan öğrendim ki, netmaster'la çalıştığı için artık, motorola güncellemelerini de göndermiyormuş zaten >:(
Velhasıl, yeni modem alacağım.
Modemler konusunda hiçbir fikrim yok, tavsiyeniz var mıdır, ne yapayım?

Teşekkürler

Yine Türksat'tan tarifenize ek olarak "Docsis 3.0 Modem" alabilirsiniz.

  • teknikekip  (27.01.17 12:16:01)
Evde NetMaster CBW-383ZN modem kullanıyorum, tavsiye etmem kesinlikle. 100mbit bağlantıda 5m ötedeki odada 2-3mbit hıza düşüyor.

www.netmaster.com.tr

Asus kullananlar baya mutlu, bence asus al, yakın zamanda ben de yenileyeceğim zaten.
  • kimlanbu  (27.01.17 12:21:25)
teknikekip in dediğini yapmak mecbur gibi bir şey. bahsi geçen netmaster modemi kullanmaya başlayınca da wi-fi ile sorunların olacak muhtemelen.

şahsen ben netmaster modemi bridge moduna alıp arkasına taş gibi asus router ı koydum. reklamları bile router dan engelliyorum. kafa rahat.

edit: kimlanbu da asus demiş. sadece asus modemle kablonet kullanamazsın. docsis desteği olan yani eve gelen o koaksiyel kabloyu takabileceğin bi modem lazım.
  • washe  (27.01.17 12:21:53 ~ 12:23:20)
turksat'ın verdiği modem iş görüyor, zaten onlarla uyumlu modem piyasada hem çok değil hem de pahalıdır diye düşünüyorum.
www.netmaster.com.tr
ben bununla 25mbit alabiliyorum, çekim gücü çok kuvvetli değil ama yetmezse basit bir router ile iş çözülür. teknikekip'in dediği gibi tarifeye taksitli ek de yapılıyor.
  • baba jo  (27.01.17 12:22:24)
evet, bi o ihtimal var, türksat'tan almak. Hiç bilmediğim için tek yapabileceğim o, onun dışında ne vardır aceba dedim. Düşünmem gereken bişey var mıdır? Belki ordan daha uyguna gelir, daha uzun ömürlü olur vs.

  • neynep  (27.01.17 12:22:32 ~ 12:23:25)
Dışarıdan alacağınız modemin daha uyguna geleceğini sanmıyorum. Netmaster modemlerin kronik sorunu kablosuz bağlantısının çok kötü olması. @washe'nin önerisi çok doğru.

  • teknikekip  (27.01.17 12:25:29)
wifi ile sorun olmasın lütfen ya. Netmaster docsis 3.0 ile randıman alınamayacak muhtemelen diyorsunuz, bir de router mı lazım, yoksa o modem için asus mu lazım? Bendeki www.zyxel.com çöp mü yine?

  • neynep  (27.01.17 12:31:17)
@neynep Netmaster'dan elinizdeki routera bağlantı yapar ve onun kablosuz ağını kullanırsınız. Böylelikle sorun kalmamış olur.

  • teknikekip  (27.01.17 12:33:30)
Çok teşekkür ederim. netmastersatis.com Bu da iş görür mü?

  • neynep  (27.01.17 12:39:37 ~ 12:41:52)
kablonet in sana vereceği, bizim de bahsettiğimiz modem zaten o :)

ben 3+ senedir kullanıyorum. yeni abonelere başka bi model vermeye başladılarsa benim bilgim yok
  • washe  (27.01.17 13:08:52)
Yeni abonelere infinity 401 veriyorlarmış

  • passion rules the game  (27.01.17 13:47:43)
infinity 401 5ghz destekli falan. çekim kalitesini bilemiyorum ama alacaksam ondan alırdım.

  • sutlu nescafe  (27.01.17 14:08:34)
144 liraya infiniti veriyorlarmış. ok dediğim anda aradılar, daha telefonu kapatmamıştım :)

  • neynep  (27.01.17 14:28:34)
nalet olsun ya. YENİ MODEM ALMANIZ LAZIM dediler, aldık infiniti'yi. Aynı sorun devam ediyor. müthiş problem tespiti ve çözümü :(

  • neynep  (27.01.17 23:42:25)
Infinity 401 eski modemden kat kat daha iyi ve aynı fiyata. çok ilginç :)

  • washe  (28.01.17 00:35:01)
@neynep

servis sana kablosuz ağ kanalını değiştirmeyi önerdi ya da yaptırdı mı? çevrenizde bulunan kablosuz ağlar bu dalgalanmaların nedeni olabilir.
  • teknikekip  (28.01.17 10:56:15)
yok, kablosuz ağlardan bahsedilmedi. ilk arızada, router'a bağlayan kablo için "bu kablo eski, bundandır" gibi genel bi tahmin yapmış olması gibi bi geçmiş de olduğundan,internet stabil olduktan sonra ertesi gün aynı arıza devam edince modeme suç bulunması mantığı da beni şüpheye düşürdü. Sorunu anlamak yerine "her şeyin yenisini al, her şey güzel olsun" mantığı kolaycılığı gibi.
Yeni modemde de kopuşlar olacaksa, kesinlikle modemden olduğuna emin olup sonra bu tavsiye yapılsaydı keşke.

Durum şöyle sanırım, bu dalgalanmaları eski modem -ilerde- kaldıramayacağı için, zaten almam gerekecekti, ama şimdi zorunlu değildi.
  • neynep  (28.01.17 11:39:18)
@teknikekip, (bu arada) sayenizde fark ettim ki, biri benim nikimi almış sözlükte.

  • neynep  (28.01.17 11:41:10)
Selamlar,

bende bu modemi kullanma talihsizliğindeyim.Modemin yanında cekim gücü cok iyi ama biraz uzaklasınca wireless özelliği cok cok kötü olduğu için ciddi yavaşlama sözkonusu.

router ile access point arasındaki fark nedir?yüksek hızlı erişimi odamdan alabilmek için ne yapmam gerekir?
  • orlofff  (11.07.17 23:37:45)