kahvaltıya oricınıl önerileriniz

kahvaltım genelde, tereyağlı yumurta, omlet, zeytin, peynir, çay, nutella ayarında oluyor. yarın bunların yanına değişik ne yapsam da kahvaltım şenlense beybiler?

börek yeni yaptım, krep ve simit de aklımda

Simitin arasına sucuk koy, simitin ortasındaki boşluğa da yumurta kır. Yumurtanın üzerine de kaşar peyniri koy. Oyyjhşş

  • razvan rat  (27.01.17 01:48:11)
Yulaf kepeginden kendi ekmegini yapabilirsin. Icine biraz da tarcin koyunca kek gibi oluyor, enfes.

Sogani zeytinyaginda kavur, uzerine lor peynirini bocala. Biraz da domates dograyip ekle. En son da maydonoz koy.

Firina patates ver. Patatesleri cips gibi ince ince yuvarlak dogra.

Son olarak razvan rat +1
  • mesudiyeli mesut  (27.01.17 01:51:17)
patatesli yumurta+1 küp küp patatesler oyş veya olmadı patates kızart. :)

  • ekaterina  (27.01.17 01:53:17)
Yumurtalı pastırma. Limon da sıkılmalı. İştah açar.

  • isott  (27.01.17 01:54:03)
Bak şimdi;

Önce büyük dilim ekmeklerden alıyorsun.
Sonra soğan domates ve biberi az yağda kızdırıyorsun
Bunları o ekmeğin bir köşesine yerleştiriyorsun
Öteki köşeye ise peynir sucuk gibi yiyecekleri küp küp doğrayarak yerleştiriyorsun
Ekmeğin en geniş olan orta kısmı boş kalıyor.
Bunları fırına arıyorsun
Biraz da fırında piştikten sonra orta kısma bir adet yumurtayı kırıyorsun (yumurta çiğ olacak, beyazını biraz ayrı bir kaba ayırabilirsin)
Yumurtada fırında pişiyor (hemen pişer gözün fırında olsun)
Fırını kaparıyor ve bu karışımın üzerine çedar rendeliyorsun
Çedarlar fırının kendi ısısında eriyecektir
Eridiği kıvamda alıyor ve yanına güzel bir ballı süt ile yiyorsun
Akşama kadar tok tutuyor
  • makarnacanavari  (27.01.17 01:54:47)
@makarnacanavari ilginc gercekten, aklımda:)

  • balpolen  (27.01.17 01:58:02)
yumurtalı ekmek ya da french toast veyahut eggs in the basket.

  • zgrydn  (27.01.17 01:58:30)
Avokadolu domatesli mozzarellali salata. Zeytinyagi ve balsamico koyuyorum ben. Limon da guzel oluyor.

Onun disinda tereyagli yumurtayla omleti ayni anda mi yiyorsun?
  • kuehles blondes  (27.01.17 02:00:19)
@kuehles hayır hayır, yani bir yumurta çeşidi oluyor illa ki, haşlanmış da olabilir

  • balpolen  (27.01.17 02:02:34)
güneşte kurutulmuş domates alınıp jülyen doğranır, zeytinyağı kekik pul biber ve sarımsakla marine edilir ya da hazır alınıp ortaya konulur.

ayrıca kaymak ağır gelirse diye tatlı b'şey olarak labne peynir üzerine bal tavsiye ediyorum.
  • kaichi  (27.01.17 02:35:18)
Peynirli patates topları ya da yufka pizzası yapabilirsin.

  • ms brownstone  (27.01.17 02:42:11)
kuru domatesi kaynamış suda 2-3 dakika tut. sonra büyükçe doğra. üstüne maydanoz doğra. cevizleri ez, üstüne at. üstüne biraz zeytin yağı ve bol limon.

bunun akşam versiyonu için de ekstradan içine yeşil soğan doğruyorum :)
  • contavolta  (27.01.17 09:56:31)
Allahsızlar.. On dakkadır yutkunuyorum.

Ben havuçlu yumurta yapıyorum. İki havuç ayçiçek yağında hafif kızarır, üstüne yumurta. Her bir yanı pişene kadar çevir. Patatesli versiyondan daha şekerli tabii.
  • kargn  (27.01.17 12:26:41)
google'da crostini diye bir aratır mısınız? çok sevdiğim bir italyan lezzetidir.

  • suicides underground  (27.01.17 12:29:38)
Havuçlu yumurta yazacaktım, yazmışsınız çok lezzetli olur, yanına da tavada hellim peyniri kızart.

  • solenkol  (27.01.17 12:53:12)
*menemen
*kaygana (yumurtali ekmek) yani yumurtaya bulanip yagda kizaran ekmek dilimleri
*irice bir pattisi dilim dilim kesiyoruz ama sonuna kadar degil, tabana yaklasinca birak. aralara tereyag ve kasar, ustune baharat ve firinla
*yumurtayi cupkek seklinde firinlamak
*gevrekleri dilim dilim halka gibi kesip ustune kasar koyup firinlamak
*pose yumurta (cilbir yani)
  • jimicik  (27.01.17 13:02:22)
Pide döner koydukları o tombik ekmeklerden al. İçine istediğin malzemey koyup tost. Yap. Şöyle kaşar ya da sevdiğin eriyen başka bir peynir.
-Zeytin salatası. Kekik ve pulbiber ile

  • faik abi  (28.01.17 01:36:52)