Kızlar bakar mıyız? makyaj malzemesi markası soruyorum

Makyaj malzemelerinde neyi nerden almak iyi bi seçim olur? Atıyorum
allık--> x marka
Ruj-->Mac gibi

Şimdiden teşekkürler :)

youtube'da danla bilic var izlesene onu. ben erkek halimle izliyorum komik kız, işine yarar bilgiler verir ayrıca.

  • cekilmis gayfe  (19.01.17 09:55:05)
Danla bilic değil marka lazım bana

  • evc  (19.01.17 10:02:25)
rimel lancome ya da maybelline
allık nars
ruj mac ya da nars
fondöten değişken, mac estee lauder ysl kişiye göre...
far mac
  • pinkpeony  (19.01.17 10:08:57)
allık; nars.

ruj biraz bütçeye ve deneme yanılmaya bağlı, marka içinde bile bazı serileri severken bazılarını sevmeyebiliyorsunuz. ben standart rujlarda çoğunlukla mac kullanıyorum krem yapıda olanlardan, matlar çok kurutuyor ve bazla falan uğraşmak istemiyorum. glosslarda dior iyi ama biraz pahalı, şaşırtıcı şekilde victorias secretın da glossları iyi.

fondoten illa kullanılacaksa shiseido, tom ford ya da dior. cildin emdiği bir şeyde üçü beşi aramamak lazım.

rimelde dior ya da givenchy, daha uygun fiyatlı olarak mac'in haute and nauty serisi de güzel. yine rimel de beklentilere odaklı bir şey, mesela ben takma kirpik görüntüsü seviyorum, başka biri kıvırsın isteyebilir, başka biri örümcek bacağı gibi görünsün isteyebilir. burada belirleyici olan fırça ucu, beklentiye göre seçmek gerekiyor.

eye liner kullanılacaksa bobbi brown.

far kullanmıyorum ama bir tane urban decay naked (en azından toprak tonlarında olan ultimate basics paleti) iş görür.

aydınlatıcı the balm mary lou manizer, mac soft and gentle, nars coppacabana.

bronzer nars laguna ya da benefit hoola.

ayrıca danla'yı izliyoruz ama o daha çok geyik amaçlı, makyaj uzmanı değil.

son olarak tabii ki makyaj malzemesi önemli ama cilt bakımı daha önemli. iyi bir günlük temizleyici, haftada 1-2 defa peeling ve nemlendirici diğer hepsinden daha önemli.
  • kayranin kedisi  (19.01.17 10:09:11 ~ 10:11:39)
@evc, marka da veriyo diye dedik teallam ya

  • cekilmis gayfe  (19.01.17 10:20:37)
sorunuza cevap degil ama lutfen urun alirken alacaginiz urunun hayvanlar uzerinde test edilmediginden emin olun.

  • matematik koyu  (19.01.17 10:23:04)
rimel clinique
eyeliner maybelline
ruj mac-pastel
allık loreal
pudra rimmel london
fondoten kullanmıyorum sadece özel günlerde o zaman da yves rocher
  • shotgunwoman  (19.01.17 10:26:27)
memnun olduklarımı söylüyorum:
fondöten bobbi brown
rujlarımı lorealden alıyorum memnuunum.
rimel benefit ama hem uygun fiyatlı max factor'unkiler de baya güzel sonuç veriyor.
allık mac'in bronzları güzel ama bunda markayı çok önemsemiyorum. renklerine bakıyorum goldenrose falan da alıyorum arada.

bu arada bana da kontur için marka önerir msiiniz?
  • allaccess  (19.01.17 10:32:12)
Kızlar denmiş, makyaj malz sorulmuş, hala erkek cevap veriyor ya:D

Benim seçimlerim şöyle:

allık: essence
pudra: the balm
rimel: the balm
göz kalemi: essence
ruj: wet&wild
dudak parlatıcı: essence
far: essence & wet&wild
makyaj temizleme suyu: dirty works
nemlendirici: dirty works
deodorant: isana

not: hepsi cruelty-free markalardır.
  • peggy  (19.01.17 10:39:57)
Ruj guerlain veya chanel bence, eğer istediğin renk orda varsa mutlaka ordan al. Kokuları ve dudakta yok gibi oluşlarına bayılıyorum.

  • ekaterina  (19.01.17 11:07:02)
bu da benden olsun;

allık - nars
pudra - nars
rimel - sephora
göz kalemi - nars
ruj - shiseido
fondöten - mac
kapatıcı - ysl
eyeliner - the balm
far - urban decay
primer - urban decay
  • theseachange  (19.01.17 12:04:44)
Far-The balm
Eyeliner-Maybelline
Göz altı kapatıcısı-Loreal
  • chitosan  (19.01.17 12:30:14)
Ben de memnun olduklarımı yazayım.

Pudra - Jane Iredale
Fondöten - Clinique (Aslında çok aşırı memnun değilim bundan, hala işte budur dediğim bir ürüne rastlamadım. O yüzden seyrek kullanıyorum)
Rimel - Estee Lauder
Eye liner - Yves Rocher ya da Note
Ruj - Dior (Rujda marka takındım yok ama bu markanın rujları şu ana kadar kullandıklarımın en iyisiydi. Yumuşacık yapıyor dudağı ve dudakta uzun süre kalıyor. Mat rujları bile dudak çizgilerine dolmuyor, kuru kuru durmuyor)
Aydınlatıcı - The Balm (Bunu çok sık kullanmıyorum)
Temizleyici - Bioderma Sensibio H2o
  • köstebek kurabiye  (19.01.17 12:56:32)
Maskara - Avene Couvrance, Catrice, Note
Allık - The Balm Down Boy
Ruj - 1 milyon tane rujum var. Ucuz olsun dersen Wet'nWild iş görüyor. Mac Amourous'u ve Nars Audacious'u da seviyorum. The Balm'ın mat likit rujları da çok kalıcı. Essence de iyi, pek kalıcı değil ama doğal ve yumuşak.
Fondöten - Rengime uyanı bulamıyorum. Mac F&B C1 kullanıyorum ama koyu turuncu çıkıyor. Çok az kapatıcı, film gibi bir tabaka bırakıyor, rengi dengeliyor ama bana uymuyor pek. Catrice Beautifying Foundation'ın Ivory olanı nötr ve güzeldi. Kiko Matte diye tüpte bir fondöten var onu da kışın yüzüm çok kötü olursa sürüyorum çünkü en beyaz fondötenim o. Rengini bulabilirsen Lancome çok iyidir.
BB krem - Gosh veya The Balm Shelter
Aydınlatıcı - The Balm Mary Lou ama çok kullamıyorum.
Far - The Balm Voyage, Maybelline Color Tattoo'lardan Bronz ve Altın Pembe gibi bir renk. Rival de Loop XXL paletler, Wet'nWild Nut, Catrice, Kiko.
Eyeliner - Kullanmıyorum
Pudra - Gosh BB pudra en açık renk, Kiko Baked pudra en açık renk.
Temizleyici - Liquid Neutrogena

Hepsini aynı anda kullanmıyorum tabi. Genelde maskara, far, ruj.
  • Lim5  (19.01.17 15:17:35 ~ 15:18:25)
allık-ruj: nars
fondöten/baz/pudra: mac
kapatıcı: shiseido
rimel: dior
eyeliner: lancome
far: urban decay
göz makyajı temizleme: lancome bifacil
  • patiska  (19.01.17 15:55:50)
dört dörtlük makyaj yapan biri değilim ama aldığımda da cildim için kaliteli ürünler kullanmaya dikkat ediyorum.

-ruj için mac ya da the balm kullanıyorum. özellikle sadece koyu renk ruj kullanan biri olarak macten aşırı memnunum. yiyorum içiyorum ve akmıyor ruj. tabi bir de dudağımı kurutmuyor. flormarın rujlarından çok şikayetçiydim o konuda.

-farda the balm nude paleti kullanıyorum. içeriğinde hemen hemen her kıyafetle uydurabileceğiniz renk var.

-pure beauty'nin bb kremi.

-maybelline'nin dışı cart sarı renkli göz kalemi.

-max factor rimel.
  • muslugubozukhayrat  (19.01.17 15:57:49 ~ 15:58:42)
Fondöten - Shiseido'nun spf'li likit fondöteni
www.sephora.com

Allık - Pahalı bir şey alınacaksa Nars (özellikle Orgasm), biraz daha ucuz olacaksa The Balm Down Boy ve Hot Mama
Nars ve Hot Mama şurada
2.bp.blogspot.com
Bu da Down Boy
www.truebeautyjunkie.com

Ruj - Pahalı olacaksa Nars kalem ruj, ucuz olacaksa Golden Rose kalem ruj. Kalite farkı çok yok gerçekten
lh3.googleusercontent.com
2.bp.blogspot.com
Colourpop rujları da çok pigmentli, normal ruj gibi sürülmüyor, azıcık pıt pıt yapınca yetiyor.
1.bp.blogspot.com

Rimel - Max Factor False Lash Effect
boots.scene7.com
Ayrıca, Benefit They're Real süper!
www.benefitcosmetics.com

Far - Kiko'nun pigmentasyonu çok başarılı
2.bp.blogspot.com
1.bp.blogspot.com
The Balm - Meet MatteNude paleti
cdn.shopify.com
Aynı şekilde Balmsai ve Balm Jovi de çok iyi
2.bp.blogspot.com
cdn.shopify.com

Aydınlatıcı - The Balm Mary Lou Manizer
  • aychovsky  (19.01.17 16:19:01)
Çok fazla marka denemedim ama denediklerin arasından:
Rimel: yves rocher, loreal
Ruj: en iyisi mac ama pahalı gelirse max factor, maybelline, loreal da iyi
Göz kalemi: ben avon kullanıyorum ama arada maybelline de alıyorum
Fondöten: mac
Bb krem: pure beauty kullandıklarımın arasında en iyisiydi ama artık bb krem kullanmıyorum uzun süredir
Far: bunda pek marka aramıyorum çok nadir kullandığım için o yüzden direkt flormardan alıyorum
  • mutlusismankedi2015  (19.01.17 16:24:34)