Yatırımlık Ev

Tamamen yatırım amaçlı ev almak istiyorum. Beylikdüzü tarafından almayı kafama koymuştum ama çevremden bir kaç kişi Beylikdüzü artık değerlenmez gibi yorumlar yaptı. Kurtköy tarafına mı baksam diye düşünüyorum şimdi. Var mıdır konuyla ilgili fikir verebilecek birileri? bütçem 400 bin maksimum. Üstüne çıkarsam kredi çekeceğim onu istemiyorum.

ev her yerde değerleniyor. biz 2004'te yaptık o hatayı, almadık oradan ev. eski tatilyanın arkasındaki evler 25-30 bin arasıydı. şimdi 150k'dan bahsediliyor.

  • hosein  (18.01.17 12:19:48)
ben kesinlikle eve yatırım yapmanızı önermiyorum türkiyede. benim gördüğüm verilere göre türkiyede bir patlama yaşanacak ve ev fiyatları düşecek. buna itiraz edenler var ama bu zaten tartışma konusu.

benim asıl alınmaz deme nedenim, istanbul bölgesinde deprem olacak, bu deprem ciddi bir sıkıntı ile beraber krize de neden olacak, ben deprem olacak bir bölgede ve depremden zarar görecek bir bölgede yatırım yapmam.

yatırımlık ev olmaz bu arada. olur elbette ama tüm para yatmaz, %10-20 gibi bir kapital yatırımı olur.

o paraya yurt dışından ev alabilirsiniz, euro geliri olur. mesela almanyada 90-110 bin€ arası alacağınız evde en kötü 350-400€ getiri olur. yerine ve şansına göre artabilir.

bu parayı şu anda dolarda ve euroda tutup 50 bini riske girilip son tüketici işleri(büfe, tostçu etc.) işleri yapılabilir.
  • kurnaz  (18.01.17 12:23:48)
bence de ev bir yatırım aracı değil. mesela 2004 yılındaki 25.000 lira bugün 100.000-120.000 lira falandır. yani 10 yılda çok ciddi bir getiri yok bence. evin şu yanı güzel. zarar etmezsiniz ve risk almamış olursunuz. hiçbir şey yapmasanız da evin değeri enflasyonla artar.

  • black mamba  (18.01.17 12:28:24)
kurnaz+1
yatırım için ev alacak olsam, yurtdışından alırım.

  • blatta hiberna  (18.01.17 12:30:43)
kartal düşünürsen bizim ev satılık hem de sitedeki evlere oranla 20-30.000 daha ucuz ^^

  • sta  (18.01.17 12:41:25)
Ev neden yatirimlik degil? Ankara'da kici kirik evleri sirf cankaya'da diye 250 bin civarinda satiyorlar. Gecen yil 110 bin tl ye alan bu yil 170 bine satiyor. Istanbul oldugu icin mi yatirim icin iyi degil dediniz merak ettim?

  • geçerkenugradım  (18.01.17 13:06:36)
Yurtdışından nasil ev aliyorsunuz yahu ?

  • supermatik  (18.01.17 13:16:20)