Dünyada turistik olarak görmeyi en çok istediğiniz yer neresi?

ülke ya da şehir değil direkt belli bi yapı ya da doğal alan vs.. yani landmark işte ingilizce adıyla.

Amazonlar.

  • kuehles blondes  (15.01.17 19:29:09)
orta asya

  • uzman pratisyen  (15.01.17 19:33:15)
Macchu picchu

  • nucleon  (15.01.17 19:35:42)
istediğin kadar spesifik değil sanırım ama sibirya ve orta asya. bu bölgelerdeki herhangi bir köyde birkaç hafta geçirmek isterdim. sibirya'da ormana dalmak, ayılarla ve kurtlarla takılmak da isterdim ama muhtemelen karın buzun içinde hayvanlar gödümüzü parçalardı, o açıdan pek gerçekçi bir istek olmaz sanırım bu. gerçi oralarda yaşayan insanlar var sonuçta.

cengiz aytmatov'un romanlarında geçen köyler işte. bundan ala doğal alan olamaz benim için. onlar orta asya'daydı. ben bi de bu yakutsk taraflarında, sibirya'nın taaa içlerinde takılmak isterdim. o kadar. en çok istediğim şey bu hatta. illa sibirya olmasına gerek yok, rovaniemi'nin az yukarısı, ne bileyim murmansk falan da olur. hatta rusya vizeleri kaldırırsa ve param olursa gideceğim ilk yer leviathan'ın da çekildiği teriberka köyü olacak.
  • der meister  (15.01.17 19:36:16)
trans-sibirya ekspresiyle kışın pasifik okyanusuna kadar gidip gelmek isterim. angela merkel'in hayali de buymuş gazetede okumuştum baya önce.

  • buhebu  (15.01.17 19:36:18)
Latin Amerika. En çok da Patagonya.

  • buff  (15.01.17 19:40:12 ~ 19:41:34)
Alaska kış mevsiminde tabii :)

  • burya  (15.01.17 19:41:52)
everest'e tirmanmak

edit: herkes birden fazla soylemis ben de ekliyorum :)
machu picchu, salar de uyuni ve patagonya
  • kassiopeia  (15.01.17 19:45:46 ~ 20:55:17)
hong kong, japonya, norveç, isveç.

  • pangea  (15.01.17 19:52:40)
@pangea yaw hocam aciklamayi bi okusaydin :(

Benim şu an imkanim olsa gormek istedigim yer volgograd şehrinde motherland calls heykeli. Stalingrad savasinin anısına yapilmis 91 metrelik heykel, dusuncesi bile insani hayretler icinde birakiyor, gormek cok isterim.

i.hizliresim.com

Resmi de bu
  • nundu  (15.01.17 20:00:22)
Landmark olarak devler merdiveni diyeyim
Trans-siberian +1
Japonya, Güney Kore
Kutup ışıkları
  • Lim5  (15.01.17 20:01:33 ~ 20:02:37)
orta asya'da himalayalar'ın en yüksek doruklarının olduğu bölgenin havasını solumak isterdim. bisikletim de yanımda olsa... ohhş.

  • filteria  (15.01.17 20:45:26 ~ 20:46:09)
Pripyat'a gitmek istiyorum. Pripyat, Çernobil felaketinin yaşandığı şehir. 1986'daki kazadan sonra yüksek radyasyon nedeniyle boşaltıldığı için tam bir hayalet şehir statüsünde.

Şöyle bir yer: www.unknownworld.co

Madem orada yüksek radyasyon var, o zaman senin orada işin ne sayın mnakodğum derseniz şöyle açıklarım. Ben küçüklükten beri gizem meraklısıyım. Böyle Mısır piramitleri falan çok ilgimi çeker. Hazinesinde falan değilim işin, tamamen merak. Geçmişi hissetmek çok farklı bir duygu. Bu Pripyat'ta da geçmişi ve terk edilmişliği hissetmek mümkün. Bir gün bir kaza oluyor, bir kamyon dolusu asker geliyor ve sizi oradan alıp götürüyorlar. Her gün uyuduğunuz, yemek yediğiniz evi bir daha hiç görmemek üzere oradan gidiyorsunuz. Bu kötü bir tablo. Şehirde Sovyetler Birliği'nin dağılmadan hemen önceki halinin izlerini görmek de mümkün. Sadece kitaplardan öğrendiğimiz bir yönetim biçiminin son kalıntıları o şehirde. O yüzden gidip görülmeyi hak ediyor.
  • dissendium  (15.01.17 20:49:24 ~ 20:54:06)
Phuket, Maldivler, Cancun, Mauritius'dam herhangi biri

  • aychovsky  (15.01.17 20:51:19)
erivan ve limassol. oralara da girmek zor diye başka bir şeyden değil :)
ne kadar vizyonsuzum he mi?

  • cekilmis gayfe  (15.01.17 21:07:25)
Ponte Vecchio
Dalhalla
Öresund Köprüsü
  • dijalli  (16.01.17 00:59:52)
Rio De Janeiro -
brezilya

  • hopp  (16.01.17 01:18:30)
keops piramidi
büyük kanyon
norveç fiyortları
machu picchu

bu liste uzar gider birinci sıra piramitlerdir benim için
  • livaist  (16.01.17 01:49:01)
Norveç Fiyortları :)

  • chitosan  (16.01.17 01:55:39)