2007 model c200 mercedes mi 0 toyota auris mi

Arkadaşlar merhaba,

siz olsanız aynı paraya; arabaya çok iyi baktığından emin olduğunuz tanıdıktan 2007 model 63bin kmde tüm bakımları yetkili serviste yapılmış kazasız boyasız 1.8lt 184 bg Mercedes c200 komp. benzinli avantgarde+amg paket mi alırdınız yoksa 0 km Toyota auris 1.6 lt benzinli active multimode s 132 bg modelini mi alırdınız? aradaki yakıt maliyeti çok önemli değil.iki araba da alınırsa min.3-4 sene kullanılacaktır.

şimdiden teşekkürler.

sıfır toyota.

  • kurnaz  (12.01.17 18:31:05)
Mercedes.

  • dissendium  (12.01.17 18:31:14)
bir saniye bile düşünmem mercedes alırım.

  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (12.01.17 18:34:42)
merso <3

  • zgrydn  (12.01.17 18:45:01)
bir saniye düşündüm ve kararım mercedes.

  • himmet dayi  (12.01.17 18:45:34)
Mersedes her zaman gideri olan bir araba. 3 sene sonra değer kaybın aynı olacak, 3 sene merso yq bindim diyeceksin.

  • rhan  (12.01.17 18:52:01)
alırken aynı para olabilir ama işletim gideri diye bir şey var, aradaki önemsiz 3-4 litrelik yakıt tüketimini saymasak bile 10 yıllık araba elbet sorun çıkaracaktır parça değişimi isteyecektir, merso masraflı olur. auris alırım riske girmem, beklenmedik bir durum ortaya çıkmazsa yıllık bakımları hariç sorun çıkarmaz 3-4 yıl.

  • signore  (12.01.17 18:55:45)
@signore'nin dediklerini dikkate alınmasını tavsiye etmekle birlikte yine de mercedes diyorum. ben burdan bakınca uçurum görüyorum iki araç arasında.

  • tosiba  (12.01.17 19:02:01)
vergileri, bakımı falan sorun olmayacaksa mercedes, onlarıda araştırmanı öneririm.

  • atalet momenti  (12.01.17 19:02:04)
Mercedes.

  • empty man  (12.01.17 19:24:45)
merso, sıfır araba için merso kaçırılmaz

  • tiredpanda  (12.01.17 19:24:45)
63 bin üstelik benzinli ben Mercedes diyorum.

  • hayde bre  (12.01.17 19:32:26)
Madem yakıt maliyeti önemli değil, aldıktan sonra her şeyini yetkili serviste yaptırabilecek maddi durumum varsa Mercedes. 2007 eski değil onun için.

  • grgn  (12.01.17 19:36:16)
Auris diyorum. 2009 senesinde babam sıfır doblo almadan önce hemen sattık bir adet Mercedes 97 model e200. Çılgın arabaydı bir gün sabah kalktık kumandaya bastık ve araç açılmadı beyni bişi olmuş 1300 tl, kış günü birisi arka tampona vurmuş kaçmış 1000 civarı yine, durduk yere arka cam makarası bozuldu 400 tl, xenon far patladı, koltuk ayarı cartladı en sonunda adam sattı ve sıfır doblo aldı.

Yani eğer mercedeste üst düzey bir model alamıyorsan bana göre bu 0-5 yaş arası bulaşma. Ondan öncede 94 e200 mercedes vardı oda aynı. Çıkan masraflar dokunuyor yani, 3-4 sene kullanacam diyorsun al sıfır arabayı bak keyfine kafan rahat istediğin yere git gel.
  • gozu acik sevisen yahudi  (12.01.17 19:40:30)
Gördüm arttırıyorum; Auris'i çok beğendiğinizi varsayıyorum böyle bir kıyas yaptığınız için.

İkinci el Auris alır hem sıfır araç değer kaybını onlerim hem de ne kadar Mercedes de olsa 10 yaşında Türkiye şartlarında yaşlanmış, servisi parçası her şeyi pahalı bir araba almamış olurum. Auris'i de 2-3 sene sonra fazla yaşlandırmadan satarım. Aslına bakarsanız su an arabaya para bağlamam ama neyse.
  • orient blue  (12.01.17 19:56:04)
Auris. Beynini dinle kalbini değil. İlerde yüksek modelli bir mercedes alırsın ama şimdi değil.

  • lion de la Turquie  (12.01.17 19:57:16)
1.8 184 SC li w204 kasa kodlu olan olması gerek;

Yakıt 9-10 yakar. Ama hakkını verir, çoğu mercedes gibi hantal kalmaz. Hele uzun yolda muadili çoğu arabayı üzer.
Amg şehir içi toyota dan konforsuz olur. Ama görünüşüyle telafi eder.
Şanzıman makyajsızlarında (sizin dediğiniz araç) 5 ileri olması gerek. Facelift lerinde 7G-TRONIC gelmişti. Ama kullananlar daha dayanıklı ve sorunsuz olduğunu söylüyo bunun.
Bu motorun lpg uyumu iyi diye hatırlıyorum.
vs.vs.vs..

Ben olsam iyice araştırıp, iyi bir servise göstertip merso alır yıllarca binerim. O kompresörün hırıltısı bile yeter :')
  • bir3iki7  (12.01.17 20:37:46)
genelde bu tip ikilimlerde sıfırı tercih ederim ama burada mercedes demek zorundayım.

  • suq  (12.01.17 22:02:31)
düşündüm de cevabım mercedes. ilerde acar okursun artık.

  • lion de la Turquie  (12.04.17 18:01:56)