Mühdendis olan veya rulman bilen biri baka bilir mi?

benim bir parçaya ihtiyacım var ama adını bilmiyorum yada böyle bir parça varmı onuda bilmiyorum.

rulman gibi birşeyin ortasına bir anten direği saplayacağım ama anten direğini çevirdikçe kaç derece çevirdiğimi görmem lazım yani bana çevresinde 360derecenin saat gibi işaretlendiği bir rulman lazım böyle birşey satılıyor mu?

Bildiğim yok ama rulman üzerine bir açı ölçer ile sen de işaretleyebilirsin kolaylıkla

  • Euxinos007  (10.01.17 11:56:38)
Rulmana bir ibre vs ekleyip anten direğine disk şeklinde istenen derece aralığında bir ölçek de konabilir. Rulmanın dış kısmına ibre, içe saplanan direğe disk yerleştirmek şeklinde.

  • kargn  (10.01.17 12:31:36)
ee nasıl sabit duracak o ?

  • killerbee  (10.01.17 12:41:27)
cd düşünün onun gibi bir şeye 360 derecelik cizim yapın direği içine oturtun. rulmana 0 noktasını belirtecek akrep yelkovan vari bir şey takın anlarsınız

ya da step motor takıp elektronik olarak hesaplayabilirsiniz örnekler aşağıda
1-)electronics.stackexchange.com
2-) electronics.stackexchange.com

ya da tachymeter li saat bulup onu kullanacağınız şeye monteleyeceksiniz ordan kendinize formül bulup hesaplayacaksınız.
  • qobel  (10.01.17 13:37:09)
sanayide tornacıya git, gerisini ustaya bırak.

  • serdar5555  (10.01.17 14:09:41)
şunlar işini görür gibi geldi bana
youtu.be

içi de şöyle;
www.youtube.com

her bir çıt sesi 1 dereceye denk gelecek şekilde modifiye edebilir misin bilmiyorum, bul bi yolunu artık.
  • azizakin  (10.01.17 14:16:47)
Yataklamaktn kolay ne var bea. Dişli yap kontrasomun tak, lastik civata kullan ya da müsaitse punta attır. İşin amatör projeyse seçenekler sınırsız

  • kargn  (10.01.17 14:34:56)
konu bayatlamış gerçi ama geç farkettiğim için cevap vereyim. aradığınız şeyin adına anten rotoru deniyor. rulman kelimesini hiç karıştırmayalım.o başka bişey.

  • izole  (11.01.17 22:56:32)