yurt dışından figür alıyorum fakat

malum yurtdışına 30 euro sınır geldi. diyelim ben 50 euro'ya amazon veya benzeri bir siteden figür/oyuncak çesidi bir şey aldım. sizce bu da vergi sınırına takılır mı? %18 biz koleksiyonculara da girer mi? :)

Amazon vergiyi otomatik alıyor zaten. Diğer yerlerde de takılır çok çok büyük ihtimal. Figür işinin sonu yok. Yol yakınken bırakın :D

  • glamdr1ng  (06.01.17 01:34:48)
daha yeni başlıyoruz :D bir japon sitesinden 27 aralık'ta sipariş verdim 31 aralık'ta türkiye'ye geldi. herhangi bir kesinti olmadı sorun da olmadı. neden olabilir?

  • psikopatizm  (06.01.17 01:37:06)
Yasa daha yeni. Uygulanma tarihi belli değil sanırım. Türk sitelerinden almaya bakın bu sıralar. Eski fiyatlardan satıyorlardır belki :D

  • glamdr1ng  (06.01.17 01:48:58)
15'inden itibaren geçerli olacak diye okudum ben. türk sitelerinde olsa alırdım. maalesef alacaklarım sadece yurt dışında satılıyor. bir çözüm yöntem bulunsa iyi olurdu

  • psikopatizm  (06.01.17 01:54:20)
rica ederseniz faturayı düşükten gösterebiliyorlar sanırım.

  • timmie  (06.01.17 02:26:22)
takılma falan yok. sadece sınır 30'a indi. eskiden 75 euro sınır varken 100 euroluk ürünün eğer online olarak vergisini ödemediysen gidip ptt'de veya kapında teslim alırken ödüyorsun. kuzenime 600 liralık şapka aldık (figür benzeri koleksiyon niteliğinde) 100 lira vergiyi kapıda ptt görevlisine ödemiş. takılma falan olmaz yani... amazondan (.de) kulaklık aldım 57 euroya 4 günde sorunsuz mükemmel geldi. tabi daha yasa yürürlükte değil. resmi gazatede yayınlandığında yürürlüğe girmiş olacakmış. yakın tarihte olacak sanıyorum.

  • kisa bisey olsun istemistim  (06.01.17 03:16:25 ~ 03:35:45)
online olarak vergisini ödeyip ödemediğimi nasıl anlarım peki?

  • psikopatizm  (06.01.17 03:47:21)