Alerjik sinüzit başlaması

www.eksiduyuru.com

bir kaç meselem oldu sinüzitle.

Özetlersem, bunca yıldır benim sinüzitm olmadı hiç. son 2 ayda 2 kez başıma geldi.

en snki 20 gün önceydi sprey kllandım. 20 gün sonra gel dedi bakalım alerkil mi. Gittim .

Alerijk dedi. kış soğuk kir bir şelyr dedi. türkiye kirliymiş vs. yşalanınca azalır dedi.

burun etleri büyüyormuş. O yüzden akamıyor mukus filan. O üzden olyuormuş bu.

Türkiye hep kirliydi be n hep kirin içindeydim oysa. Değişen bir şey olmadı pek. Soğuk vs ıslak saçla dolaşıyorum filan da onla ilgisis yok dedi.

yine 2 sprey verdi biri sabah biri akşam. ve sinüs rinse.

Geçebiir de dedi.

Alerji nasıl başlar ki durp dururken biraz saçma geliyor. genetik değildir de ailede de yok.

sizde var mb böyle bir şey?

Bende de aynı durum var ve bende de sonradan başladı.

Kirden ziyade mevsim geçişlerinde oluyor, mevsimsel bir alerji dedi doktor.

İliadin diye mucizevi bir ilaç var, o burundaki etler şiştiği zaman sıkıyorsun etleri pıstırıyor içeride burnun açılıyor. Sıkmazsam 2-3 gün ağzı açık geziyorum ve geceleri uyuyamıyorum. O da beni hasta yapıyor.

Aureis mi ne adı buna benzer bir alerji ilacı var. İçe akıntıyı azaltıyor. Öksürüğü azaltıyor.

Olur da bir çözüm bulursan bana da söyle.

Not: iliadin 5 günden fazla kullanılmaması gereken bir ilaç, bağımlılık yapıyor. Ben bir ara buna uymadım 1 yıldan fazla kullandım, bırakamıyorsun ve burnunu mahvediyor.
  • PoscheN  (04.01.17 17:15:38)
Sorulara cevabım yok ama eşimin deneyip rahat ettiği bir formül var belki işinize yarayabilir. Ancak doktor tavsiyesi değildir uyarımı öncelikle yapayım. Papatya banyosunun iyi geldiğini duyup deneyecekken bunun buharı bana yetmez diyerek papatya suyunu yarı yarıya seyreltip sinus rinse'in tuz-karbonat gibi karışımıyla bir hafta düzenli kullandı. Şimdi de hiçbir kışta bu kadar rahat etmemiştim; resmen burundan nefes alabiliyorum diyor.

  • benimadımmayıs  (04.01.17 17:37:07)
işin alerjik boyutu oldugu için papatya da alerjiye neden olabilir.
benim de alerjik sinüzit.. dr bana kedi, köpek, deterjan, parfüm vs bunlardan
uzak durmamı söyledi.. cidden kömür kokulu havalarda baya kötü oluyorumm..sigara dumanı
mahvediyor beni...
eğer sinüzit boğaz enfeksiyonuna da neden olursa mecburen antibiyotik içiyorum.
geniz akıntısı ciğerleri de mahvediyor maalesef. öksürük falan oluyor...
gerçekten çok dert bir hastalık ve maalesef yılda en az 2 kere nüksediyor benim...
  • omonia  (04.01.17 18:43:44 ~ 18:44:24)