Kramp mıdır kas yırtığı mı?

geçen hafta antrenman yapmadığım için bu akşam salona gittiğimde acısını çıkartayım diye biraz fazla yüklendim sanırım. squat-deadlift de dahil olmak üzere full body antrenman yaptım. çıkışta salonun turnikesinin üzerinden atlayayım dedim. dedim de demez olaydım. sol arka kalfa öyle bir kramp girdi ki en az on dakka hareket edemedim, gözümden yaş gelecekti. şu an hala geçmiş değil, doğru düzgün yürüyemiyorum, acıyor basarken sol kalf. bu sadece bir kramp mıdır, sabah uyandığımda geçer mi yoksa kas yırtılması mı olmuştur? Kas yırtılmasının ilk anı nasıl olur ve sonrası nasıldır? Daha önce hiç başıma gelmedi böyle bişey, tırsıyorum şu an açıkçası. buz koydum bekliyorum, umarım ciddi bişi değildir.

tecrübe ettiğim kadariyla kas yırtıkları oynar eklem bölgelerinde oluyo genelde (diz,omuz,dirsek)

kalfta yırtık yaratıcak kadar bi durumda kaldığınızı sanmıyorum

bi süre ara verip ağır bir antreman yapmışsın haliyle kaslarda çokça laktik asit birikmiştir antreman sonrası giyinme,duş vs süresince soğuyup turnike üstünden atlarken zaten yoğun laktik asit bulunan kası iyice zorladığın için kramp daha ağır olmuştur ciddi bişey olduğunu sanmıyorum bir kaç güne geçer

varsa jel sürüp biraz ovman büyük ölçüde iyi gelir diye düşünüyorum
  • berginyonbaenre  (03.01.17 03:32:37)
Yırtık olduğunu düşünüyorum. Bi doktora görünün.

  • humblebirth  (03.01.17 08:58:44)
Yakı iyi geliyor. Yırtılmamıştır

  • hasmetizm 2046  (03.01.17 09:50:18)