Görüşüne güvendiğiniz islam alimleri kimler ?

Alanında gerçekten uzman bilgisine ve yorumuna güvendiğiniz islam alimi var mı ?

yok

  • cekilmis gayfe  (25.12.16 22:17:27)
Adnan hoca 4ever.

  • Arthur Dayne  (25.12.16 22:20:33)
turan dursun

  • istististist  (25.12.16 22:24:09)
var.

  • 1adam  (25.12.16 22:24:18)
mustafa islamoğlu
abdülaziz bayındır
mehmet okuyan
  • elijah cohen  (25.12.16 22:25:10)
elijah ın yazdıkları dısında cogu.

boyle bır merakım oldugunda sorularlaıslamıyet.com a bakarım bugune kadar da aklıma yatmayan ya da kurana ters dusen tek cevap gormedım
  • hopp  (25.12.16 22:26:51)
edip yuksel ve mustafa ozturk'u dinlemeyi seviyorum.

  • partizan  (25.12.16 22:46:09)
elijah ve partizan'ın yazdıkları dışında çoğu demek durumundayım ben de.

gerek amel gerek itikadda mümkün mertebe
sorularlaislamiyet.com
dinimizislam.com
diyanet işleri ortak paydası.

yine özellikle sorularla islamiyet soru-cevap konusunda sistematiğini oturtmuş çok başarılı bir site.
  • güneyli çocuk  (25.12.16 23:09:10)
kenan büyükaksoy, lütfü filiz.

mustafa islamoğlu ve mehmet okuyan'ın ismini ileride feto ile bir tutabiliriz gibime geliyor. bilmem belki yanılıyorumdur, ama güvenmiyorum kendilerine.
yaşar nuri öztürk tv'lere çıkıp popüler olmadan önce güvenilirdi. alimlerin sınavı da kibirdir. ben bilirim, biz bunları kitaplarımızda yazdık diyorsa o kişinin de söylediklerine artık dikkat etmek gerekir. bu örnekten gidersek tv'ye çıkan kişilere karşı ekstra bir temkin duyuyorum.

@hopp+1
  • dahinnotha  (25.12.16 23:09:14)
ali şeriati, turan dursun

  • mind mischief  (25.12.16 23:39:21)
güvenmek değil de, bence herkes kendine göre yorumlayınca olmuyor. kitaptan açıp bakmayı seviyorum. öyle rast gele fetva veren adamdan da uzak dur derim.

ayaklı kütüphane denilcek adama soru soruyorlar adam kitaba bakmam lazım diyor. bence olması gereken bu. kaynak verebilmek önemli...

başka bir adama da soru soruyorlar cevaplayacak şahıs kendi mezhebi neyse ona göre cevap veriyor... karşıdakinin durumunu sormuyor.

bence güvendiğiniz 3-5 kaynak olsun yeter.
  • qobel  (26.12.16 00:38:19 ~ 00:39:41)