[]

Toplu paradan ssk payı nasil kesilir?

Annem emekli olmak üzere ve birikmiş izin ihbar tazminatı falan derken brüt olarak 100bin civarı bi para alacak, kıdem tazminati haricinde. Şimdi bu paradan kesintiler nasıl yapılır? Yüzde 15 ssk payı paranın tamamından mi kesilir yoksa maaş gibi tavana kadar olan kısmından kesilir, gerisinden kesilmez mi?
 
brüt maaş üzerinden mi hesapladınız 100K değeri? eğer öyle ise kesintiler tavan üzerinden yapılır.
diğer türlü net maaş üzerinden hesapta zaten hesaplanan parayı alırsınız. başka kesinti olmaz.

  • hosein  (19.12.16 15:30:55) 
Ben hesaplamadim gelen yazıda brüt olduğu belirtilmis zaten.


  • bobinhoo  (19.12.16 15:52:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.