bas gitarın tek başına şov yaptığı şarkılar

barış manço'nun aman yavaş aheste, bal sultan, dönence vb. gibi şarkılarında olduğu gibi, bas gitarın bazen tek başına olduğu veya ağırlığı koyduğu yerli ve yabancı şarkılardan, tavsiye edebileceğiniz varsa, alabilirim..

rhcp - bssm albümü fingerstyle sovdur. slap istersen 80 li yıllardaki albümleri seni keser (mothers milk, umpp, freaky styley, self titled)

  • no christ requires  (18.12.16 12:02:20)
gary moore agaya bi bak.

  • bigbadabum  (18.12.16 12:08:38)
iron maiden - blood on the world's hands'in başı ve unbeliever'ın sonu ilk aklıma gelenler. megadeth - down patrol tümüyle bass. bir de bassinvaders diye bi grup var, albümleri hellbassbeaters'da tüm şarkılar basla çalınmış, içinden hoşuna giden çıkar belki.

  • manuel mandalina  (18.12.16 12:21:59)
Orion.

  • angelus  (18.12.16 12:27:24)
www.youtube.com

opeth-morningrise albümü komple.
  • hasmetizm 2046  (18.12.16 12:36:46)
Orion kesinlikle. Tartışmasız.

Plase olarak da Tool - Lateralus albümünü komple öneririm. Elektro çalar gibi bas çalıyor adam. Dinlerken "öeh artık, bu da bas gitar olamaz" diyorsun ama bas gitar çıkıyor.
  • yirmisantim  (18.12.16 12:38:54)
  • zgrydn  (18.12.16 12:45:06)
"bas gitar nedir neden bir şarkıda olmalıdır" için bir klasik daddy cool:

www.youtube.com

bas gitar şovu içermez ama muzik boyunca epey baskındır.
  • bi dk ananem camdan dustu  (18.12.16 12:54:45)
şöle bişi var. yerli değerlerimiz;

youtu.be
  • spirit crusher  (18.12.16 13:59:21)
şov tarzı şeyler istiyorsan youtube'dan biraz victor wooten izleyebilirsin bunun yanında arkada harika bir bass yürüyüşü olan bir şarkı da ben önereyim

andru donalds - mishale
www.youtube.com
  • freebird5406_2  (21.12.16 16:55:13)
incubus'un ilk 3 albümü - genel olarak. ama tarz olarak dediklerinden bayağı farklı tabii.

bunun dışında, yine incubus'dan the warmth, pardon me, leech, agarophobia, out from under, when it comes

bunun dışında eski bir grunge'çı olarak aklıma gelen örnekler:
alice in chains- would
creed- my own prison
pearl jam- jeremy
nirvana- lounge act, lithium

sonra muse- hysteria var misal.

yani tabii çok var böyle şarkı, ben sevdiklerimden örnek verdim, ama seni tatmin eder mi bilmiyorum:)

edit: anaa en sevdiklerimden birini unutmuşum, bug powder dust. bunun bass'ları başka bir şarkıdan alınmış ama bu versiyonu daha iyi, bir de remix'i var, ben remixini dinleyip keşfetmiştim:
www.youtube.com
  • peggy  (21.12.16 17:26:23 ~ 22.12.16 16:51:49)
michael manring, victor wooten'ın solo albümlerini dinle

  • argent dawn  (21.12.16 17:36:02)
seinfeld- theme

  • mirty  (21.12.16 18:10:36)
sesobjesi'ye +999 vermek istiyorum.

www.youtube.com
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (21.12.16 18:21:47)
Yanmi'nin The Rain Must Fall'unda uzuuun bir bas solosu var ve konuşuyor. Şarkının başı hep bana sıkıcı gelir ama bas solosu harikadır.

Bir de Ben Senin Erkeklerden Değilim'in basını çok severim.

Bas solosu deyince Metallica komple söylenmez bence de ama 8rion fena
  • aychovsky  (21.12.16 18:34:31)
adam şarkı istemiş, tabi ki grup tavsiye edicez, sizin gibi bas virtüözü mü tavsiye edicez :D biyerlerimle çok güldüm doğrusu..

şu şarkının sonunu da seviyorum şahsen, ekleyeyim.
www.youtube.com
  • manuel mandalina  (22.12.16 16:34:39)