aktrollerin halep sevdasinin sebebi?

Nedir?
Acikca merak ediyorum ve soruyorum, nedir?
Hic humanizm veya duyar kasmaya gerek yok, dunyanin neresinde bir masum hayatini kaybetse canimiz yanar, yanmasi lazim, ama bu yandas tayfa halepe taksim muamelesi yapiyor, ulke bogazina kadar boka batmis, hergun bir yerimizde bomba patliyor, bizimkilerin her son dakika haberi halepte halep, neden acaba?

malum zat şamda cuma namazı kılacaktı şimdiyse geldiğimiz noktada halepte cenaze namazı kılınıyor cihatçıların.

burdan giden silahlar, petrol ticareti vs. bunlar da işin parasal nedenleri.
  • hosein  (15.12.16 11:41:07)
Bunlar ezelde beri Şii olan bölgeleri sünnileştirmeye çalışıyorlar, zamanında Osmanlı ataları İran'ı sünnileştirmeye çalışıyordu bunlar da Suriye için aynı şeyi isteyip oradaki terörist cihatcıları destekliyorlardı ama olmadı, olmadığı için üzülüyorlar işte yoksa sivil halk falan kimsenin umurunda değil. Sivil halk zaten cihatcıların tecavüzüne uğruyordu işkence görüyorlardı öldürülüyordu, o zaman hiçbirinin sesi çıkmıyordu. Suriye ordusu bölgeyi ele geçirince Halep'te katliam varmış gibi gösterilmeye başlandı, bizim çomarlar da tepki göstermeye başladı haliyle.

  • angelus  (15.12.16 11:49:38)
kankaları halep'te hezimete uğradı. kıstırıldı. oradan kurtarıp fırat kalkanı harekatında tekrar kullanmak istiyorlar.

www.aljazeera.com.tr

dertleri de bunları tahliye edebilmek. esad ordusu da esir alıyor ya da öldürüyor. bu zavallılar da çaresizce bağırıp yalan dolana sarılıyorlar.

"esad iki haftaya gider" diyen bi arkadaş vardı, esad kaldı o gitti. bunlar da o hesap. nasıl bir tesadüfse, kimi destekleseler tarihe gömülüyor.

suriye'ye tır tır silah gönderenler, silahlar patladığında ağlıyor, yersen...
  • babilbaligi  (16.12.16 11:25:09)