Tiyatro oyunlarından uyarlama filmler?

Tiyatro metinlerinden uyarlama olmalarından mütevellit bu tür filmlerin metinsel alt yapısı oldukça güçlü ilerleyişi de bir o kadar akıcı oluyor, çoğu tek mekanda geçmesine rağmen. Farzı misal:

12 Angry Men, Le Prenom, El Metodo, Pardon vs.

Var mıdır başka bu tür önerebileceğiniz filmler?

Yerli olarak : Zengin mutfağı, asiye nasıl kurtulur( müjde ar), Yabancılardan oyunları nı izlediğim ama filmlerini izlemediğim aklıma gelen 2 tanesi: carnage ve incendies

  • orhan tv  (13.12.16 18:59:34)
Macbeth, onlarca filmi çekildi

  • gezegen olan pluton  (13.12.16 19:08:56 ~ 19:09:09)
venedik taciri vardı yanılllmıyorsam.

  • bohr atom modeli  (13.12.16 19:09:44)
Moliere'in Cimri'sinin bir uyarlaması vardır Louis de Funes'in oynadığı ve yönettiği.

  • d max  (13.12.16 20:08:19)
the big kahuna
sleuth
death of a salesman
hurly burly
crimes of the heart
death and the maiden

dizi: fleabag, angels in america
  • partizan  (13.12.16 20:53:25)
Butterflies Are Free (1972)

  • RedGoldGreen  (13.12.16 23:12:08)
shakespeare'in birçok oyunu sinemaya uyarlanmıştır. kurosawa'nın macbeth uyarlaması "throne of blood", orson welles'in macbeth ve othello uyarlamaları gibi.

izlemedim ama ben de (bkz: Incendies) diyebilirim. devlet tiyatrolarındaki "yanık"ı izlemiştim, çok beğenmiştim. ikisi de aynı esere dayanıyor.

daha önce 2 oyununu beğenerek izlediğim andrew bovell'ın wikipedia'daki sayfasına bakınca (bkz: Lantana )ve (bkz: bless ) filmlerini buldum. lantana, sanırım "konuşmalar" adıyla izlediğim oyunun film uyarlaması.
  • kanter  (15.12.16 00:22:49 ~ 00:23:46)
Scotland Pa.

  • kreatin  (15.12.16 00:25:55)
çok teşekkürler herkese. shakespeare klasiklerini çok kastetmemiştim aslında, çoğunun birden fazla çevrimi var, biliyorum. yazarken belirtmek aklıma gelmedi ama sağ olun yine de

  • it oynamis yonca masarasi  (17.12.16 11:32:46 ~ 11:35:19)
Cyrano de Bergerac

  • angelus  (17.12.16 11:50:56)
@angelus o zaten baş tacı:)

  • it oynamis yonca masarasi  (17.12.16 13:34:44)