Nota sehpası yapmak

Evde ufak tefek ahşap işleri yapıyorum. Dekupaj, zımpara makinası ve matkabım var temel olarak. Nota sehpası yapmak istiyorum ama yüksekliği ayarlanabilmesi için nasıl bir kolay çözüm yapabilirim bulamadım. İnternette hep birbiri içine geçen modeller var ve onu elde yapmak pek kolay değil.şunun gibi:

www.theenglishwoodworker.com

Bu konuda fikirlere ihtiyacım var.

Benim şimdiye kadar en yapabileceğim gibi görünen model şu:
gthree.net

Teşekkürler

O aralıkları cıvata kadar geniş ve somundan daha dar tut. Sonra cıvata üzerinde somunu gevşeterek aralık kadar yukarı aşağı kaydırabilirsin, sonra tekrar sıkarsın. Anlatabildim umarım.

  • bigbadabum  (12.12.16 12:20:49)
bigbadabum +1

aynı şeyi düşündüm fakat nasıl anlatacağımı bilemedim, kelebek civata ve somunla kaydırmalı bir düzenek kurabilirsin, istediğin yüksekliğe geldiğinde sıkıştırırsın
  • freebird5406_2  (12.12.16 12:23:56)
teşekkürler, bir miktar çizerek parça listesi çıkartmaya çalışayım. peki o kafa kısmının yatıp kalkması için fikriniz var mı? :)

  • harmonikhakaret  (12.12.16 13:23:42)
encrypted-tbn3.gstatic.com

Şu bir bisiklet ışığının sele borusu montaj aparatı. İşe yarayan bunu bulabildim. İdare et.

Bu ortasından geçen vidayı gevşetince vida merkezli açı değiştirebilen en basit sistem.

Geçmeli olan proje örneğindekinden farklı olarak bunda iki tahtanın birbirine sıkştırılıp sabitlenmesi ve istenen her açıda ayarlanabilmesi özellikleri var.

Estetik kaygıların varsa biraz yuvarlatmalı kesebilirsin dekupajla.

Taşıdığı yük biraz fazla, kelebek somun kullanacaksan biraz büyüğünü seçmelisin moment kolu avantajı artması için.

Sıkıştırma için somun kullan tabii ama tahtala somunlar arasında genişçe bir pul da at yükü yayması için.
  • kargn  (12.12.16 15:09:06)