Ahınızın, kötü duanızın yerini bulduğunu düşünüyor musunuz?

Haklı olduğunuz bir konuda istemsiz olarak, hissettiğiniz yahut size hissettirilen kötü duyguların etkisi ile lanet olsun demeler, çıksın ondan demeler vardır. Ahınız olur.

Bunların yerini bulduğunu düşünüyor musunuz? Ciddi manada soruyorum.

bilmem, pek dikkat etmedim şu ana kadar. Annem mesela ilahi adalet her zaman yerini bulur, hep gördüm bunu der ama benim şüphelerim var, ya da göremedim bilemiyorum, ama kimsenin yanına kar kalsın istemiyorum yaptığı kötülük

  • limoncello  (11.12.16 11:12:06)
düşünmüyorum. bu tür düşünceler ciddi bir acziyet göstergesidir. bunlara kapılmak bomboş insanın işi, bommmmmmboş.

  • zgrydn  (11.12.16 11:13:41 ~ 11:14:02)
evet. çok net hem de. ahımı almış bir iki insan oldu bugüne kadar, hep de çok kısa zamanda acınası durumlara düştüler. yalan yok sevinmedim de değil. hak edene üzülesi gelmiyor insanın.

  • olkol  (11.12.16 11:19:01)
evet. 2 kere isyerinde uyuz oldugum tiplerin cikmasini istiyordum. 2side isten ayrilmisti.

  • mayeskuel  (11.12.16 11:39:49)
ciddi manada cevaplıyorum;
beduam, ahım tutuyor. hem de hiç bir zaman aksamadan.
şöyle bir örnek vereyim:
zamanında fetöcu bir okulda okuyordum.
tabi ozamanlar hükümetle, fetö hareketi can ciğer, kuzu sarması.
bana çok haksızlık yapmışlardı.
çok beddua ettim.
geçenlerde, memleketime gittiğimde, o zamanında okuğudum lisenin fetö davasından kapatıldığını ve bana çok haksızlık yapan müdür bozuntusu ve 3 hocanın fetöden içeri alındığını öğrendim.
bunun gibi örnekler var hayatımda.
bu özelliğimi farkettiğimden beri, öyle vara yoğa beddua etmiyorum.
  • pangea  (11.12.16 12:08:52)
kimseye bu şekilde ah ettiğimi hatırlamıyorum.

  • basond  (11.12.16 12:08:53)
hayır.
akıldışı bu işler

  • blacksky  (11.12.16 12:20:11)
Pek öyle detaylı beddua etmedim ama beni gerçekten haksız yere üzüp kalbimi kıran insanları hayatımdan çıkarıp Allah'a havale ettikten sonra, hayatlarının b*ka sardığını görmüşlüğüm var.

  • megalomaniac  (11.12.16 12:47:41)
üğpoıuy çok iyi :D

  • mobydick  (11.12.16 12:57:30)
hayır inanmam öyle şeylere

  • FreSh  (11.12.16 13:09:00)
Böyle şeylere inanmıyorum. Algıda seçicilik.

Ah alan birinin başına kötü bir şey gelse onu kendimize yontuyoruz. Savunma mekanizması gibi bir şey.
  • wilhelmwasmuss  (11.12.16 19:01:08)
Evet tutuyor kesin

  • cekirdekabugu  (11.12.16 19:24:00)
herkesin insan olması büyük bir bedduaya uğramış olduğumuzun göstergesi, allah topumuzun belasını vermiş zaten. oh olmuş diyemeyeceğim.

  • for day to break  (11.12.16 19:52:41 ~ 20:06:39)
kesinlikle hayır

hala sağlam, hala mutlu, hala sağlıklı.

amk ben böyle işin.

her gün düzenli beddua ediyorum, ölse sevinicem ama adam terfi bile almış, s.kerim böyle işi..
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (11.12.16 20:24:35 ~ 20:24:47)
hayır. karmaymış ilahi adaletmiş bilmem ne inanmıyorum bunlara. tamamen bakış açısıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

  • der meister  (11.12.16 20:28:19)
hayır, görmedim duymadım.

  • nevrotik  (11.12.16 21:01:05)