Yobaz dinci tiplere inat yılbaşı kutlayan var mı?

Yılbaşında evde kalcaksam sevdiğim dizilerin yılbaşı özel bölümleri, playstationla falan vakit geçirip yatıyordum ama son 2 yıldır yobaz dincilere acayip gıcık olduğumdan;

etini hiç sevmememe rağmen hindi eti alıyorum,
eve hiç ağaç sokasım olmadığı halde çam ağacı alıp süslüyorum,
içki içmememe rağmen meyve tadında bi alkollü içecek alıp zorla içiyorum.

benim gibi hiç yapmica şeyleri dincilere inat yapan var mı?

bu zekayla bu yaşa kadar iyi gelmişsin.
hayır dincilere inat bişey yapmıyorum.

  • England  (09.12.16 13:56:55)
Yoktur bence birisine inat sevmediğin şey yapılır mı ya :)

  • gozu acik sevisen yahudi  (09.12.16 13:57:09)
Bir kitapta okumuştum yazar Olmayan paramızla aldığımız sevmediğimiz şeylerle, haz etmediğimiz insanlara hava atmak için yaşıyoruz artık diye bir cümle söylemişti aklıma getirdin direkt.:)

  • gozu acik sevisen yahudi  (09.12.16 13:58:41)
sidik yarışı değil ki bu? böyle inatlaşa inatlaşa bir şeyler yapılırsa o yobaz dinciler daha çok kamçılanır.

cevap: inat için kutlamam. kendim için kutlarım.
  • dedimmidemedimmi  (09.12.16 13:59:17)
Çam ağacı 25 aralık için yalnız. Lol.

Hayır inat için yapmıyorum öyle şeyler.
  • Adramelekhh  (09.12.16 14:00:04)
onların kastettiği noel 24/25 aralıkta, senin kutladığın yılbaşı 1 ocağa girerkenki.
ben noeli kutlarım yılbaşını kutlamam :)

  • cekilmis gayfe  (09.12.16 14:01:28)
angut. evet yanlış duymadın angut.bu kuş, piearili cinsi kuşlara inat olsun diye yuvalarını bozarlarmış.

  • kozm  (09.12.16 14:02:23)
ben 31 aralık gecesi minarenin damından içeri süzülüp yatsı esnasında ho ho ho diyerek tek tek takke takıyorum rükudakilere, acayip gıcık oluyorlar ama namazı bozamadıkları için bişey yapamıyorlar.

  • baba jo  (09.12.16 14:02:27 ~ 14:02:57)
tavşan dağ misali hiçbir etkisi olmayacak bir işe girişmişsiniz tebrikler! zaten anlatmaya çalıştığımız konu bu. herkes "istediği" gibi yaşasın. onlar istemiyor diye sen istemediğin bir şeyi yaparsan olay tamamen yanlış anlaşılmış olur.

  • ufukcel  (09.12.16 14:04:31)
@baba jo :):):)

yapmam öyle bişey, canıma susamadım. yobazlık kolay değişecek bişey değil çünkü. kendime eziyet etmem boş yere.
  • jonestown  (09.12.16 14:06:59)
sen bu kafayla iyi gelmişsin hakketen ya.. aziz nesin bu dinci tayfa için "sıçmaya gitmeyeceksiniz dense tuvalete gitmeyecek insanlar var" demişti. senin de kafa buna benziyor. kafan nasıl rahatsa ne istiyorsan onu yap. ben içki içiyorum, 18'imden beridir de yılbaşı akşamı içerim.

sana da tavsiyem "ay falanca ne der" ya da "falanca görsün" diyerek hayatını yaşama. mındar olur senin yaşantı..
  • hosein  (09.12.16 14:18:29)
Hahah zorla alkol almak nedir yahu niye işkence ediyorsun kendine:D

  • peggy  (09.12.16 14:23:59)
dinci derken? yılbaşının dinle alakası yok. o noel. 24 aralıkta.

yılbaşı kültürümüzde yok diyen, kültürden zerre anlamayan biridir.

bas bas bağırarak nevruz kutlayan bunlar değil mi?
en.wikipedia.org

tr de kutlanan gregoryan yılbaşı. noel değil. yılbaşı kültürümüzde var. hatta bırak osmanlıyı türklerin ilk adımlarında dahi var.
  • kurnaz  (09.12.16 14:39:56)
Bu nasıl cehalet len:) yobazlık bu bence. Yılbaşı kapitalizmin ürünü ve sen bu ürünü kullanmaya devam et

  • aklimdakisorular  (09.12.16 15:11:20)
Seninki litrelerce kola alıp rögara dökerek hırsını alan adamın hesabı... boş yani.

  • _goddard_  (09.12.16 15:30:07)
adam ters yoldan giderek yobazlarla aynı yere çıkmış lan şaka gibi.

atayıstım ama hayatımda hiç ekstra efor sarf ederek yılbaşı, doğumgünü siksok kutlamadım. umurumda bile olmaz. bu sene de görünürde bir şey yok haliyle.
  • sir gawain  (09.12.16 15:33:24 ~ 15:35:37)
Biz de kadir gecesinde diğer ateist arkadaşlarla toplanıp kur'an yakıyoruz. Geçen şeker bayramında da tuzlu kurabiye yedik.

Dincilere inat yapmanın tek mantıklı açıklaması, dinden çıkıp ateistliğe geçişinin ilk yılıdır da, şimdiye kadar yapmak isteyip yapamadığın şeyleri yaparsın. Ama ikinci yıl yine anlamsız olur.

Ben mesela gidip şarap içmiştim. İğrenç gelmişti. Meğer votkacıymışım. 27 yaşında öğrendim.
  • harzem  (09.12.16 15:37:30 ~ 15:38:44)