kirpiğim gözümün önünde duruyor (duyurunun bayanları yardım :/ )

ne yaptıysam düzeltemedim. kirpiği makas gibi kıvıran şeyden aldım olmuyor. göz makyajı fırçası sürüyorum kaldırmıyor. bir gün wax bile sürdüm. 1-2 dk sonra eski haline geliyor. perde gibi gözümün önüne iniyor bir taraf.
2-3 aydır böyle bu. yeni çıktı. neden oldu bilmiyorum da. ne yapabilirim? erkek başıma güzellik merkezine gitmeyi bile düşündüm. belki vardır sizin bildiğiniz bişeyler.

Doktora gitmen gerek. Bir tanıdığımızın çocuğu bu sebepten ameliyat oldu.

  • lcha  (08.12.16 16:54:20 ~ 16:54:40)
Denemedim ama sephoralarda şöyle bir şey var. Isıtıcılı kirpik kıvırıcı. Ben makas gibi olandan kullanıyorum:) www.sephora.com

  • Domuz  (08.12.16 16:56:51)
Garip bir örnek olacak belki ama 3-4 adet kirpik aşağı doğru duruyordu köpeğimin gözünde ve devamlı batıp yaş yapıyordu. Ben cımbız ile çektim ve yenileri olması gereken yöne doğru uzadılar.

  • kaymaktutmayansicaksut  (08.12.16 17:01:56)
Kirpik dibi iltihabi yani blefarit olmasin ?

  • neferkitty  (08.12.16 17:04:01)
deride bozukluk batma ağrı sızı tarzı olumsuz bişey yok. sadece tek gözdeki kirpik ters duruyor, huzursuz oluyorum aynaya bakınca. şu ısıtıp kıvıran bıdıyı bulursam bir de onu deniyeyim. bi de kirpik bigudisi gördüm. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

  • aşksız prens  (08.12.16 18:10:35)
tıbbi tavsiye dışı konuşuyorum. düzenli olarak yukarı doğru tarayın (temiz rimel fırçası ile, hiç boya olmayan fırçadan bahsediyorum, ya da şeffaf besleyici kirpik bakım ürünleri ile). ayrıca bu süreçte bir bakım yağı kullanın örneğin %100 hindistan cevizi yağı olabilir. kulak çubuğuna az miktarda sürüp kirpik diplerinize nazikçe sürün. böylece o sizi rahatsız eden kirpiğinizin kıl kökünü yumuşatıp daha kolay şekil verebilirsiniz. o da çare olmaz ise kirpiğin kökü eğer diğer köklerden çok farklı yerde değilse ve göz içinde, kökün dibi çok beyazımsı (bu durumlarda mutlaka doktora başvurun )değil ise temiz bir cımbızı streilize ederek dikkatlice çekmeye çalışabilirsiniz.

bu süreçte en ufak rahatsızlık olursa mutlaka doktora başvurun.
  • mohito  (10.12.16 14:49:52)