ne okuyayim?

selam,

sozlukta basligi gorunce aklima geldi. zweig, marquez, orwell'den sonra yeni yazarlar ariyorum kendime :)

sartre
proust
saramago
galeano
samuel beckett
hemingway
steinbeck
jack london

gibi klasik yazarlari okumak istiyorum.

hangi kitaplarindan baslayayim? cok sevdiginiz, okurken cok baymayacak kitaplarindan ortaya karisik onerebilir misiniz? baska yazarlarin kitaplari da olur.

jack london galb galb galb

  • pide  (03.12.16 16:25:19)
Baymamak derken kastın nedir, anlamadım. Ama edebiyat zevkin varsa ve yeterince sabırlıysan Proust okumalısın.

  • lazarus  (03.12.16 16:27:12)
silahlara vedadan ötürü hemingwayin yeri bende hep ayrıdır.

  • muslugubozukhayrat  (03.12.16 16:31:12)
Hemingwayden canlar kimin icin caliyor'u çok begenmistim, lisede sinav icin okudugum en guzel kitapti kalin olmasına ragmen baymiyodu
Steinbeck fareler ve insanlar da ortaokulda sinav icin okudugum en iyi kitapti o da cok guzel
Saramago bilinmeyen adanin oykusu cok ince ve cok guzel bi kitap 2 saattr falan bitirirsin
  • nundu  (03.12.16 16:31:17)
Sartre'ın Özgürlük Yolları üçlemesi güzel. Saramago'ya zaten aşığım, onu da mutlaka okumalısın.

  • buff  (03.12.16 16:32:50)
steinbeck
  • kaledekiyalnizlik  (03.12.16 16:43:38)
saramago - körlük +1

(ardından da devamı olan "Görmek")
  • vercingetorix  (03.12.16 16:44:20)
tesekkurler, yazar degil de kitap soruyorum :)

  • fakyoras  (03.12.16 17:01:09 ~ 17:01:26)
listede yok; ama orwell'ı görünce yazmadan edemedim!
mülksüzler'i öneririm.
ursula le guin yazarı.
okuduğum en iyi roman diyebilirim.
  • pangea  (04.12.16 12:15:21 ~ 12:16:16)