Kıbrıs'ta araba kullanmak

Nasıldır? Haftasonu orada olacağız ve muhtemelen araba kiralayacağız.
Alışmak çok zor mu? Yollar nasıl? Daha önce hiç soldan akan trafikte kullanmadım araba.

Kıbrıs'ı bilmem ama İngiltere'de sağdan direksiyonlu arabayı bir park edeyim dedim; elime yüzüme bulaştırdım. Trafiğe çıksan daha garip olur sanırım.

  • kaportaci mahmut  (01.12.16 20:11:15)
Zor olur diye biz hiç denemedik bile. Bırak araba kullanmayı karşıdan karşıya geçerken bile zorlandım ben. Taksi öneririm, şoförle anlaşınca uygun fiyata rehberlik hizmeti bile almıştık.

  • old possum  (01.12.16 20:19:43)
Trafikte refleksler ile yapilan hareketler vardir. Ani bir durumda bize gore dogru tarafa dogru hareket edersin refleksle ama orada tam tersi olur kazaya neden olursun. Yolda arac olmadigi durumlarda da alistigin seride gecebilirsin farkinda olmadan. Riske atmaya degmez

  • keah  (01.12.16 21:04:00)
ben her gidişimde kiralıyorum sun rent a car'dan.
alışınca sorun olmuyor. otomatikse hele çok rahat. kavşaklarda dikkat et yeter.
zaten insanlar avrupalı gibi çok saygılılar trafikte.
  • cedex  (01.12.16 21:40:26)