Sağ Omuz Ağrısı(MR raporu içerir)

sevgili doktorlar ve fizyoterapistler

ekte vermiş oldugum mr raporuna doktor 1 tane ağri kesici 1 tane krem yazip yolladi istersen fizik tedavi al daha hizli iyileşir sporcularda rastlanan bi durum dedi

bu olayin üstünden nerdeyse 10 gün geçti, sağ kolumu tam olarak kullanamama ve özellikle zorlamama çabalarima rağmen omzum kesinlikle daha iyiye gitmiyor

bu rapordan yola cikarak iyileşme sürecini hizlandirmaya yönelik yorum yapabilicek yada tavsiye verebilicek herkese şimdide çok teşekkürler

son olarakta sıcak kompres yada hamam iyileşmede yardimci olur mu ?

  • denemebirikiüç  (30.11.16 16:28:01)
hocam çok geçmiş olsun. canınızı sıkacak belki ama,
kendi tecrübemden ve bir iki kişiden de tasdikleyici duyduklarım neticesinde:

omuz işi sıkıntılı bir iş. tıbbi olarak açıklayabilecek değilim ama iyileşmesi beklenenin oldukça üzerinde olmuştu bende. kolumu kaldırdığımda ve büktüğümde omzum sızlıyordu. şınavda da 2. 3. şınavda çekemez hale geliyordum.
iyileşip, üstünden bir iki ay geçiyordu. sonra 20. şınavda ilk sızlamasını hissettiriyordu yine. tahmin edersiniz çok can sıkıcı bir durum. hiç eskisi gibi olamayacak mı soruları falan. başka bir iki kişinin de özellikle omuz için böyle uzun
soluklu hikayesini dinledim.
sizin durumunuz ne bilmiyorum ama en azından sabırlı olun. benimki tamamen geçti.
siz tamamen geçmiş göründüğünde de fazla üzerine gitmeyin. sabredin. süreç sandığınızdan uzun sürebilir.
  • güneyli çocuk  (30.11.16 17:17:54)
Mobildeyim, raporu göremedim. Akşam unutmazsam bakıp bir şeyler yazacağım.

  • humblebirth  (30.11.16 17:29:55)
Cok gecmis olsun. Ben de 3 yil kadar once benzer bir problem yasamistim. Bursit, tendinit ve rotatorda yirtik. Size tavsiyem en kisa zamanda bir spor hekimine gidin. Agri kesici ve merhem veren doktor hicbir seyden anlamiyor. O zamana kadar da, problemli bolgeye buzla kompres yapin. Sicak size iyi gelmez.

  • marcelorios  (30.11.16 19:25:08)
Omzunu ciddi bir şekilde incitmişsin gibi görünüyor. Omzunu kullanmayarak daha da kötü edersin. Fizik tedaviye gidip tedavi al.

  • humblebirth  (30.11.16 21:52:58)