parmesan yerine ne kullanabilirz

Demin instada bi video gorduk hanimla yapalim dedik ama kendisi parmesan sevemedi bi turlu onun yerine ne kullabiliriz linki de vereyim hatta www.instagram.com

Ben de parmesan sevmeyenlerdenim. Mozzarella ya da kaşar peyniri gayet iş görüyor.

  • fraise  (21.11.16 21:59:25)
ben tulum kullanacağım. parmesan da aldım ama tulumla da olur

  • neynep  (21.11.16 22:00:23)
dil peyniri tabiki.

  • timmie  (21.11.16 22:01:47)
Ama icine degil sarimsak olayina girerken parmesan dokuyor dokmesek de olur herhalde. Icine zaten dil peyniri kakicaz

  • condom kurşunu  (21.11.16 22:02:30)
valla ben parmesanı çok severim ama herşeyle değil, domates çorbası ile, pizzanın üzerine azcık harika olur. ama bu verdiğiniz tarifte güzel olmayabilir.

ben olsam beşamel sosu ile denerdim belkide bunu. daha lezzetli olabilir.

sarımsağı ise hiç bir yemekte kullanmam, yemeğin tadını baskılar, iğrenç bir hale getiri bence.
  • kurnaz  (21.11.16 22:02:52 ~ 22:03:24)
krem peynir+1

türk peynirIerinden en yakın Iezzeti iyi bir eski kasarIa yakaIarsınız, rendenin en ufak yeri iIe rendeIeyin.
  • balpolen  (21.11.16 22:32:55 ~ 22:33:29)
Parmesana alternatif olarak pecorino kullanılır genelde.

  • BuddyGuy  (21.11.16 22:50:42)
parmesan'ı sevmeyen muhtemelen pecorino da padano da sevmeyecektir.

parmesan sevilmez mi yahu? :)

arkadaşların dediği gibi kaşar rendeleyeceksiniz mecbur :9
  • burya  (21.11.16 22:56:18)
Tat olarak eski kaşar daha yakın olur diye düşünüyorum.

  • kingdom of rust  (21.11.16 23:06:29)
Yalnız eski kaşar da en az parmesan kadar yoğun kokulu bir peynir bence. Kız arkadaşınız parmesan sevmiyorsa onu da sevmeyebilir. Ben ikisinin de kokusundan hiç hoşlanmıyorum mesela.

  • fraise  (21.11.16 23:23:02)