otomobille avrupa turu yapsak ama arabada yatsak

Bugün böyle bi ablanın hikayesini okudum. İşten atılmış arabaya atlayıp gezmiş, otel parası vermemiş arabada kalmış. Böyle bişi yapmamız için bir engel var mı?

Mesela en son California'da yasaklanmıştı arabada kalmak. Bazı insanlar kiralar çok yüksek olduğu için van alıp onda yaşamaya başlamış boş otoparklarda. Duş tuvalet vs'yi de spor salonlarında değerlendiriyorlarmış. O yüzden sordum engel tarafını.

Engel yok, yapabilirsin.

  • bigbadabum  (15.11.16 19:40:41)
Yapabilirsin. Ama kotu bir goruntu olusturmamasi lazim ve binek araba olmali. Karavan olursa direkt karavan park yerine yollar polis. (Bati avrupa icin dedigim gecerli, dogu ve balkanlarda yanlis yere parketmedigin surece ya da parali yere parasiz park etmedigin surece kimse sallamaz)

  • kuehles blondes  (15.11.16 19:49:59)
olur ama sirf arabada yatarak uzun yolculuk yapmak yorucu oluyor, insan arabadan nefret ediyor
cünkü;
- dus alma problemi
- tuvalet problemi, araba ile park ettigin yerlerdeki tuvaletler her zaman temiz olmuyor
- tek basina problem degil ama iki veya daha cok kisi olunca arabanin icin havasiz kaliyor
- insan ayaklarini uzazip yatmak istiyor.

cözüm;
- yanina cadir ve mat alabilirsin ve bazi günler kamp yerlerinde konaklayabilirsin. dus ve tuvalet de olur.
- arada otel ve hostel de kalabilirsin, sirtin yatak görsün diye.
- arada airbnb yapabilirsin
- tabi bununla birlikte pahali sehirlerde arabada kalabilirsin
  • emrahday  (15.11.16 19:58:36)
bir tane vw transporter alabilirsin, t4 gayet is gorur, 2000 model 230.000km de bir t4 um vardi karavan niyetine kullandigim 2 sene once 18.000 tl ye sattim.

neyse arkadaki koltuklari sokuyorsun bir kucuk tup, tabak, canak vs artik neyse bir de yatak atiyorsun baska sorun kalmiyor. 1 yil t4 un arkasinda yasadim bunun 5 ayi avrupadaydi. tuvaleti sehirdeysen bar cafe vs de hallediyorsun yok zaten yoldaysan sorun olmaz. dus icin de kucuk solar su isiticilarindan almistim 50 tl ye 2 3 gune bir o sekilde hallediyordum.

soruna cevap verecek olursak, olur tabii neden olmasin, herhangi bir engel yok
  • matematik koyu  (15.11.16 20:45:01 ~ 20:45:41)