[]

yoklama kaçağı cezası ödemek

merhaba,

yoklama kaçağı olduğum gerekçesi ile askerlik şubeden bildirim gelmişti. Gidip yoklamamı ve tecilimi verdim. 150 lira gibi bir ceza gelecekti. geldi ancak ödemeyi unuttum.

bir kaç gün önce posta ile bir evrak gelmiş. askerlik şubeden olduğunu düşündüm. muhtarlığa bırakılmış ancak sonra bir şekilde kayboldu. ulaşamadık.

bu gelen evrakın ödenmemiş yoklama kaçağı ihtarnamesi olduğunu düşünüyorum. internet üzerinden sorgulayabilir, öğrenebilir, ödeyebilir miyim? 6 aylık bir gecikme söz konusu. beni bir sürpriz bekliyor olabilir mi?

teşekkürler.

 
118 TL ödeme emri gelmiş olabilir. Bunu vergi dairelerine yapabilirsiniz. E-devletten kontrol edin.

Ayrıca, internet vergi dairesi'nde borç sorgulama yapabilirsiniz. Çıkarsa ödemeler oradan yapılıyor.

intvd.gib.gov.tr
  • teknikekip  (15.11.16 17:48:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.