bu kablo sata3 mü?

www.vatanbilgisayar.com arkadaş niye yazmıyorlar bunların üzerine mal mı bu adamlar?

sata 2 ve sata 3 kabloları arasında bi fark görmedim. hatta anakartımın içiden çıkan sözde sata 2 kablosuyla ssd'imden tam performans alıyorum.

  • washe  (12.11.16 16:19:06)
ben alamıyorum ve muhtemelen kablodan. ssd bilgisayarı 10 saniyede açmak dışında bişeye yaramadı. dosya aktarımları hala çok yavaş.

ssdmin testini yapabileceğim bi yer biliyor musunuz? mesela bende samsung 850 evo var. 540/520 bunun okuma yazması. gerçekten bu değerleri yakalıyor mu nereden test edebilirim?
  • freetakilir  (12.11.16 16:23:22 ~ 16:23:57)
kullandığın ssd hangisi? anakartın sata 3 olduğundan da eminsin sanırm?

artı aynı ssd de kopyalama yaparsan yine max hıza çıkamazsın. klasik hdd den ssd ye dosya kopyalarken de göremezsin. test ettiğin programlar da bazen saçmalıyor.
  • washe  (12.11.16 16:25:27)
e ne anlamı kaldı o zaman bunun :D samsung 850 evo 250gb 540/520 var bende.

  • freetakilir  (12.11.16 16:26:50)
7 gün 24 saat sürekli dosya kopyalıyorsun herhalde normalde de? :)

bende de aynısı var; hatta 2 tane var raid 0 olarak çalışıyorlar.

www.userbenchmark.com

şu sitenin test şeysini indirip çalıştır sonuçlara bak istersen.
  • washe  (12.11.16 16:30:22)