Uyurken Arı, Sinek vs.'den koruyacak başlık

Sineğin, arının huzur vermediği bir ortamda uyumak daha doğrusu uyuyamamak durumunda olan biri için soruyorum. İlaç vs. kar etmemiş. Şimdi şu kulağa giren türden en iğrenç sinek tipiyle cebelleştiği yetmediği gibi üstüne bi de arılar eklenmiş. Uyunan yer gece çalışılan bir işyeri olduğundan cibinlik falan da mümkün değil.

Tek yol olarak kafaya takılabilecek ve sineğin, arının kulağa, burna dalmasını engelleyecek bir çeşit başlık geliyor aklıma. Tülbent önerdim ama çok ince dedi.

Ne bileyim, belki dağcıların, gezginlerin doğada uyurken koruma amaçlı kullandıkları bir aparat vardır? Var mıdır bu işin bi çaresi?

Arıcı başlığı:)

  • Domuz  (09.11.16 20:23:28)
bee trap yapsın. nette videosu dolu.
sinek için de: kovboy/dağcı veya standart şapkasına tül attachment ederek kafa cibinliği yapsın. tülün ucuna buff dikerek boyunda yumuşak ve etkili bir sabitleme de sağlanır.
icat yapılacaksa en çok bana soracaksınız :)
  • hasmetizm 2046  (09.11.16 20:42:05)
cibinlik=) decathlonda bile var galba.

  • argent dawn  (09.11.16 22:10:33)