(iOS) Bu Uygulama Yazilabilir mi?

Selam,

Acaba asagida diagram ile anlatmaya calistigim program yazilabilir mi? Ben bir yazilimci degilim ama bu islerle ugrasmayi seviyorum. Hatta burdaki bahsettigim programin bazi kisimlarini yazdim bile.

i.imgur.com

ben burdaki ilk kisimi merak ediyorum. Acaba hemen programi baslatir baslatmaz txt dosyasini check edebilir miyim?

en sonda bahsettigim olayi nasil yapabilirim? yani bir satirdaki virgul ile ayrilmis elemanlari nasil kelime kelime alip ekranin farkli bolgelerine bastirabilirim?

ornek kodlar yada guzel siteler paylasabilirseniz cok memnun olurum.

simdiden tesekkurler.

Abi tabi ki yazılabilir ne programlar yazılıyor bu toplasan 100 satırı aşmaz.

Spesifik olarak IOS da program yazmayı bilmiyorum ama o virgül ayırma falan kolay işler, bilen adam en fazla 1 saatte yazar bu programı.
  • yakuza123  (08.11.16 18:10:29)
yazilir. cok kolay yapmasi ayrica. ios bilgim olsa yapiveririm hemen.

bi kac not:
txt dosyasinin yuklenecegi sunucuyu siz mi yoneteceksiniz, yani oraya guncel dosyalar nasil gelecek onu dusundunuz mu?
txt dosyasindaki tasarim hep ayni mi olacak; yani virgulle ayrilmis sozcuklerde atiyorum 1.si hep en ustte, sonuncusu hep en altta gibi bir tutarlilik hep korunacak mi.

ilk sorunuz: evet program acilisinda kontrol mumkun.
son sorunuz: eger veriler gercekte dediginz gibi virgulle ayrilmis ogeler ise anahtar kelimeniz "csv parser". satiri okuyacak, virgulle ayrilmis ogeleri tek tek istediginiz konumlara atmak uzere elde edebileceksiniz.
  • jedilance  (08.11.16 18:43:48)
aynen, txt dosyasinin formati hep ayni olacak ve program icin bir sabit link verecegim. txt dosyasi her ay bir kere guncellenecek.

  • arşivci  (08.11.16 20:23:01)