[]

Sela

Selam yahu bu sela artık daha fazla mı okunuyor herif kırk saattir sela okuyor. önceden sadece cuma günleri okunmuyor muydu?
 
birisi olerken de okunuyor.

edit: olerken ne amk ilkokullular gibi. ibret olsun diye silmiycem.
  • mayeskuel  (06.11.16 13:43:21 ~ 13:43:43) 
Ölen çoktur


  • gozu acik sevisen yahudi  (06.11.16 13:53:14) 
he ya! bizim burada da bas, bas bağırarak okuyor hoca efendi.
hayır, sanki birilerine birşey kanıtlamaya çabalar gibi bir hali var.
brutale bağlıyor arada :)
tamam anladık; mesaj veriyor da, efendice okusa oysaki.
  • pangea  (06.11.16 14:55:54) 
mesela erzurumda ölü için normal sela ve vakit namazının normal ezanı asla okunmaz.

onun yerine her vakit namazı için okunan ezana seladan bir iki kuple eklerler. amacı da kurtuluş savaşı esnasında birçok şehit olduğu için herbirine ayrı ayrı sela okumamışlar, ezana katıvermişler iki üç cümle daha.. o da alışkanlık olmuş sabah, öğle, ikindi, akşam, yatsı demeden her ezanda bir kaç ekleme yaparak okuyorlar.

cuma selasını bilemiyorum.
  • feel the blanks  (06.11.16 19:36:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.