Sinemada mısır yer misiniz?

Ben film izlerken bir şeyler yemeyi/ içmeyi pek seviyorum. Sinemada da mısır yemeyi severim aslında ama her yerde yerin dibine sokulduklari için yiyemiyorum :)öyle hasur husur ses çıkaranları ben de sevmesem de pekala sessiz yenilebilir.

Siz ne diyorsunuz? Mısırsız sinema keyfi olmaz olsun mu yoksa yemeyin şu mısırları mi? Bence yiyelim edeplice :)

ben bisiler icmeyi tercih ediyorum daha cok. ama misir yiyenler beni hic rahatsiz etmiyor

  • allanpoe  (05.11.16 18:28:21)
film olsun, dizi olsun bir şeyi seyrederken tıkınmayı seviyorum ama sinemada en son ne zaman mısır aldım bilmem. o mısırlar nedense ayrı bir iğrenç görünüyor gözüme.
Film sırasında birinin mısır yerken çıkarttığı sesten rahatsız olanları da anlamakta güçlük çekiyorum. Bir şey yerken ses çıkartan insan hayatta en çok iğrendiğim şey benim de ama film sırasında o sesi nasıl duyuyorlar gerçekten anlamıyorum. Yani o mısırı yiyen adamın ağzının bir biçer döver performansında falan olması gerek filmin sesini bastırabilmesi için.
Çok enteresan

Özetle, göt cebinde gofret sokmaya varım, mısırı yemeye yokum.
  • naberabi  (05.11.16 18:28:32 ~ 18:30:03)
böyle sesli gürültülü aksiyon filmlerinde yerim. daha yavaş tempolu konuşmaların bol olduğu sessiz filmlerde yemem.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.11.16 18:30:41)
Diger sesleri bastirmak icin yedigim oldu ama genelde bir sey yemek istemem pur dikkat filmi izlerim

  • neira  (05.11.16 18:31:26)
Krem peynir, aynen ben de senin gibi genelde 3d ya da imaxte izlenecek filmlere gidiyorum. Festival filmlerinde gayet ciddiyimdir zaten.

  • fraise  (05.11.16 18:32:21)
yemiyorum yiyen hayvanlar yemesin lütfen.

  • alt4y  (05.11.16 18:33:26)
havyar fiyatına sattıkları için yemiyorum şahsen.

daha çok su falan.
  • avianthem  (05.11.16 18:36:58)
Kimse de kokudan bahsetmemiş. Sesinden ziyade kokusu insanların canını çektirir. O yüzden sinemada mısır yemem.

  • mandalina kokusu  (05.11.16 18:37:48)
Yemeyin şu mısırları. Patlamış mısır zaten güzel bişi de değil, fıtı fıtı onu alıp özellikle sinemada yemenin ne manası var? Ben film izlerken bi şey yiyince kafam dağılıyo çiğnedikçe çıkan kıtır kıtır sesten, kendim yerken kendi sesimden bile rahatsız oluyorum yani, millet nasıl götürüyo o patlamış mısırları anlamıyorum.

  • buff  (05.11.16 18:39:01 ~ 18:40:24)
Valla ben gecende cok ac oldugum icin sosisli yedim les les kesin millet saydirmistir icinden asddf

  • condom kurşunu  (05.11.16 19:11:36)
Burada misir ve nachos olur.
Bazen canim ceker nachos alirim. Cips oldugundan catir cutur ama herkes yiyo yani.

Onun disinda icecek-baska yiyecek marketten alip cantaya atiyirim. Misir almam ama alan olmussa affetmem :D
  • kuehles blondes  (05.11.16 19:18:29)
Mısır sessiz yenmez, sinemada yemiyorum, yiyeni de saygısız olarak görüyorum

  • fragile lady  (05.11.16 19:23:20)
Sinemada film esnasında cep telefonuyla oynayan gerizekalılar varken yeme sesi hiç rahatsız etmiyor beni, duyulmuyor ki hem. Cips alıp haşır huşur sessiz sahnelerde yenmiyorsa beni hiç rahatsız etmez. Ben de bir şeyler yemeyi severim, sinemada aşırı pahalı, yanımda götürüyorum genelde.

  • elikası  (05.11.16 19:59:15)
sinemada mutlaka yerim. mısırsız sinema keyfi olmaz.

  • yüzyıllık yalnızlık  (05.11.16 20:12:58)
mısır ve kolasız olmaz her şey ritüellere uygun olmalı

  • limoncello  (05.11.16 20:15:31)
bu arada çok pahalı diye yemiyorum diyenler olmuş. arkadaşlar marketten alıp öyle gidin lütfen rica ediyorum sırf pahalı diye mısır zevkinden kendinizi mahrum bırakmayın.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.11.16 20:32:00)
sinemada mısır yiyenın .....

  • all girls dream  (05.11.16 21:00:27)
mısır yer kola içerim

  • basond  (05.11.16 21:01:18)
şu yaşıma kadar hiç yemedim. yemem. evde film izleyince affetmem içeceğimi mısırımı çerezimi hazırlarım ama sinemada hem çok pahalı, hem ses çıkıyor(ne kadar dikkat etsen de çıkıyor işte) hem de kokuyor. ses konusunda çıtırt etse de hafiften bi kere duyduysan her çıtırtta dikkatin oraya gidiyor filme odaklanamıyorsun. aksiyon filmi olsa bile 120 dakika adamlar kovalamaca sahnesi çekmiyor sonuçta.

bi de haşır huşur cips yiyenler var cipsin poşetini boğazına sokasım geliyor. ben saygısız ve bencil buluyorum bu tür insanları.
  • olutaklidi  (05.11.16 21:04:17)
Yemem, başkasının katur kutur yemesinden de rahatsız olurum. Mısır gibi kokulu bir yiyeceğin, sinema gibi kapalı bir alanda rahatlıkla tüketilebilmesi ilginç bence.

@naberabi, bir iki kişi yese dediğiniz gibi hissedilmez ama 30-40 kişinin aynı anda mısır yediği oluyor, haliyle fark ediliyor.
  • pike  (05.11.16 21:08:32 ~ 21:10:35)
Pahalı olduğundan hiç almam, yerken çıkan sesten hoşlanmıyorum da ayrıca. Başkasının yemesinden rahatsız olmuyorum, cep telefonu ekranını açan dallamalardan rahatsız olurum sadece.

  • soft  (05.11.16 21:29:18)